Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízvezetéket (fürdőszoba,...

Vízvezetéket (fürdőszoba, konyha) miből lehet a legolcsóbban kihozni? Úgy értem milyen anyagból?

Figyelt kérdés
Szeretnénk lakásunkban vizet vezetni, milyen csövekből a legolcsóbb ennek megvalósítása? Fémből, műanyagból, milyen fajtából? Köszönök minden hasznos és rendes választ!

2015. máj. 27. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindennek meg van az előnye és a hátránya is.


A horganyzott cső nem olcsó, és elég macerás vele dolgozni, ráadásul idejét múlt is.


A rézcső eleve drágább, azzal is kell pepecselni, és gyakorlat kell a megfelelő forrasztáshoz.


Alupex viszonylag olcsó, könnyen fektethető, nem rohad el soha (?) de a szerelvények drágák és spéci présszerszám kell hozzá, ami még drágább. Persze jobb szerelvény boltokban visszaveszik a felesleges szerelvényeket, és szerszámot is lehet kölcsönözni a munka időtartamára.


Nálam alupex van.

2015. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Hol és hogyan szeretnéd elvinni a vizet?

(Falban, falon kívül, padlózatban, stb...)

2015. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anyagköltség szempontjából a horganyzott rendszer a legolcsóbb, de kell hozzá csősatu, menetvágó és csőfogók. Elég szívás, nem kevés idő és kötésenként csinálj nyomáspróbát is.
2015. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vedd figyelembe, hogy fürdőszoba felújításnál a csövek ára szinte a legkisebb tétel... A szaniterek, kőműves munka, burkolás...
2015. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezt az Alupex csövet lehet a falba tenni és bevakolni?

2015. máj. 28. 15:26
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Simán be lehet tenni a falba, ahol a padlóban megy ott is van fali felállás. Persze érdemes csőhéjat húzni rá, hogy szigeteljen, és hogy ne zörögjön hőtáguláskor.

Van aki gégecsőbe húzza, de azt nem ajánlom, mert nincs hőszigetelése.

2015. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!!!
2015. máj. 28. 18:26
 8/10 Pandas74 ***** válasza:
Az Alpex csovekhez leteznek hollanderes-vagogyurus domok is igy szerelheto villaskulccsal is.Nekem tiz eve ilyen van a falban ,semmi gond nem volt vele.Erdemes valoban csohejba tenni.Elonye meg ,hogy ahol kell a megfeleleo hajlitospiral betettel kezzel is hajlithato.Viszont ha furtok a falban oda kell figyelni,mert a horganyzot csonel meg volt idod eszrevenni ha eltalaltad,ezzel nem lesz......
2015. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. A vízvezeték alatti helyre nem igen lesz fúrva semmi :) Majd vigyázunk rá :)
2015. máj. 29. 15:55
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Amikor nekem csinálták 10 éve a vizet, akkoriban a szerelhető idomok kétszer annyiba kerültek, mint a préselősek.
2015. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!