Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nem ajánlják a belső...

Miért nem ajánlják a belső szigetelést? Ha mégis ezt akarok, mivel érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy a nagyobb munka miatti nagyobb bevétel miatt javasolják csak a kivitelezők a külső szigetelést? Tapasztalata van valakinek ilyen téren?

2015. jún. 9. 09:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
7-es jól leírta a lényeget, de nem ártana tudni, milyen házról, milyen falazatról van szó, hogy lássuk, a külső szigetelést érdemes-e megcsináltatni. (Belsőt semmiképp, azt csak a legvégső esetben.)
2015. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem csak a komfortérzet az oka, hogy mindig a külső hőszigetelést preferáljuk [#7-es vagyok].

Jól mondja #11-es válaszoló, hogy egy kicsit több részletet kellene tudni a házadról/lakásodról, a helyi viszonyokról.

De a legoptimálisabb egy családi ház esetében mindig az, hogy egy hőburokkal vesszük körül - azaz kívülről hőszigetelünk, hogy a padozat, a falak, a mennyezet a hőburkon belülre kerüljenek.


Csak egy kirívó példa: ha egy családi házban belülről hőszigetelsz, előfordulhat, hogy télen a külső falban futó vízvezetékek elfagynak, mert a belső hőszigeteléssel megakadályoztad, hogy a fal fagypont feletti hőmérsékleten legyen.

2015. jún. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 puritan ***** válasza:

Tudom rengetegen ellene vannak a belső szigetelésnek, mindenféle mondvacsinált okok miatt. Párásodik, mérgező, nem "lélegzik" a fal, stb... Nos ez mind hazugság.


Én már vagy 8-10 éve megcsináltam magamnak az egész ház homlokzati falain. Ugyan azzal a technológiával, mint kívül csinálják, csak nem vékonyvakolat van rajta, hanem le van glettelve, és lefestve Hérával. Egyáltalán semmi problémám nincs vele. Egy deka penész nincs az egész házban. Érezhetően melegebb a fal, ha ráteszed a kezed, vagy nekidőlsz. Csupán egy hátránya van. Valamivel sérülékenyebb, mint egy közönséges vakolat, viszont egy kis glettel ugyanúgy javítható.

2015. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Egy 100 m2-es családi házról van szó, ami emeletes, így a külső szigetelés baromi drága lenne. Esetleg kívülről az északi oldalt érdemes? Falak szilikátból vannak, vízcső nincs benne. Egyébiránt voltam olyan új építésű házban, ami kívülről szigetelt volt, műanyag nyílászárókkal (mindenből a minőségi, drága termékeket használták fel), ahol a penész a használt és a használaton kívüli szobákban is jelen volt.
2015. jún. 11. 13:00
 15/17 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a falazatot, mert pl vályogra nem való a műanyag koton. (Én a magam részéről sehova nem tenném, de amíg nincs jobb, addig ezt kell használni.) Kétségtelen, hogy drágább(-nak tűnik) a külső szigetelés, de hosszú távon, hidd el, csak ez éri meg.
2015. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 puritan ***** válasza:

Ja, azt nem írtam, hogy a házam kívülről is le van szigetelve. Meg belülről is. Vagy 50 éves, és zsaluzott, öntött szilikátból van.


A penészedést meg két dolog okozza. A belső páraképződés Pl, ha valaki sok ruhát szárít a lakásban, és az elégtelen fűtés. Leginkább a kettő együtt.

2015. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"7-es, megítélésed szerint ez megéri a plusz költséget? Mert szerintem csak komfortérzet miatt nem érdemes kívülről szigetelni"


Kedves kérdező! Talán nem kellene elfelejteni, hogy a fűtés sem létszükséglet, és pusztán a komfortérzet miatt fűtünk. Katonaságnál aludtam sokáig fűtetlen 6 fokos negyven fős hálóban is, ahol a 6 fokot a mi testmelegünk fűtötte ki. És életben maradtam...

#7-es voltam.

2015. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!