Kezdőoldal » Otthon » Kert » Földiepret akarok termeszteni,...

Földiepret akarok termeszteni, mit érdemes és hogyan hogy a lehető legjobb legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvastam, sok mindent összeszedtem innen onnan de nem tudom nem vagyok benne biztos hogy ez elegendő a sikerhez. Egyenlőre 200nm-en akarom elkezdeni mert ha belebuknék nem sokat vesztenék meg nem is nagyon tudok egyenlőre belefektetni többet aztán ha sikeres lenne az egész kertben ami 2000 nm. Saját palánták lettek már szét ültetve. Mert ha jól informálódtam azért 4kg is betakarítható nm-en ként jó gondozással, és ráfordítás szerint leosztva kb 140 ft a tápoldatozás és a betegségek elleni védekezés nm-en ként. Akkor eszerint azért elég jó kis haszon jöhet ki belőle jó gondozással. Már az átvétel része le van beszélve már csak be kéne jönnie, igaz árat nem tudok. Már az elmúlt évben is volt úgy 50nm en amiről kb 40kg jött le de nem is volt gondozva és erre akarok ráálni. Ha lehetne olyan válasza érdekelne aki sikeresen végzi ezt, mert az alap már megvan és az ő hasznát úgyse rontom azzal el ha elárul némi termesztési tippet. Köszönöm előrre is

2014. dec. 22. 15:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Olyanokat találtam hogy vízigényes amit saját ötlet alapján egyenlőre úgy oldok meg hogy 1000 l-es IBC kiemelve régi állami gazdaságból összeszedett öntözőcső és a locsolás megoldott :) tápanyag igényes amit szántás előtt marha trágyázva lett egy évvel a telepítés előtt aztán master20-20-20 töbször fél kilókat a vízbe adagolnék + viva+ kálium nitrát érés időben. fejtrágyának megafol,kendal, azospeed. aztán hogy a hajtásokat csak akkor hagyjuk meg ha kell a plusz palánta ha még nincs rá szükség akkor vágjuk vissza, lehet gyomírtózni zöldbimbó megjelenésig devrinol 45 f betegség ellen quadris,switch,thiovit,chorus dithane felhasználásával csiga ellen körbe van ültetve fokhagymával. Egy részét próba gyanánt letakartam szalmával majd kiderül fogom e még csinálni vagy sem. Savanyú talajt szeretni érzékeny a mész, vas és réz hiányra. Nem tudom van-e ami fölösleges-e ? vagy hiányzik-e ezekre lennék kiváncsi
2014. dec. 22. 15:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne fokhagymát használj csiga ellen, hanem metaldehid granulátumot. Körben a területen egész évben, késő ősszel meg a sorközökbe. (Tavasszal már nem mernék, de széles sortávok esetén meg lehet kockáztatni.)

4 kg/m2 nem túl valószínű...

2014. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot mondjuk egyenlőre már nem szórok ki rá, majd ha jelentkezne csak akkor, de megjegyeztem ezt is. nem akarom annyira túlkezelni se azért, amit nem muszáj nem rakok rá. inkább a bio felé hajlanék de azt már észrevettem hogy a gyümölcs rothadás az volt meg a levél foltosság így azok miatt kénytelen vagyok hát volt csiga is azért próbáltam a fokhagymát mert azt találtam rá de ha nem segítene a védekezésben megfogadom tanácsod, köszi. Esetleg van-e valami amit kihagytam volna vagy fölösleges a gondozás szempontjából??
2014. dec. 23. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Csiga ellen érésidőben nem nagyon tudsz védekezni, ezért kell megelőzésképpen ritkítani az állományt. A metaldehidnél vigyázni kell, hogy ne kerüljön a szemekre, ezért nem szabad a tövekhez közel szórni, csak letermés után.

Szalmázni az első szemek növekedési idején szokták, a fürtök alá sár ellen, nem mulcsozási szándékkal, mert úgy olyan vastagon kell, ami már a leveleket is elfedi.

Szerintem ennyi mindent nem szoktak kiszórni, de beleszólni nem akarok, mert személy szerint nem termelek piacra epret (kb. ez az egyetlen ilyen dolog :), csak több ismerőstől tudok dolgokat. Pl. hogy leginkább a szürkepenész szokott gondot okozni.


Az biztos, hogy a megtermeléssel nem lesz negyede bajod sem, mint az eladással, főleg ha felfejleszted a projektet.

2014. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a részét tudtam hogy a betegséggel gond van ezt már irtam hogy jelentkezett ezért arra tudom hogy oda kell figyelni. Éy meg is van rá a szer chorus virágzás előtt swich 80% os virágzáskor és termés növekedéskor quadris. Így váltogatva van a hatóanyag is engedélyezettek is és így remélem ha kedvez az időjárás nem fog jelentkezni betegség. Amúgy miért nem termelnél piacra nem tudom hi a bajod vele. Mondjuk házi felhasználásra és étékesítésre is kerül sor. Fasza joghurtba meg krémtúróba, lekvárnak meg csak úgy frissibe ami volt eddig elkelt majd kiderül ha több lesz hogy alakul, de többletet he addig nem változna semmi a helyi zöldséges átveszi azt mondta.
2014. dec. 28. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!