Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Reális ár ez, vagy ki akarnak...

Reális ár ez, vagy ki akarnak használni?

Figyelt kérdés
Szobát bérelek egy családnál, ma megkérdezték, lefesteném-e a földszinten az ajtókat és az ablakkereteket. 3 ajtóról és 4 kisebb ablakról lenne szó, ezért adnának 20 eurót. Elvállaljam ennyiért? Elég kevésnek tűnik, de még sose csináltam ilyet, nem tudom, mennyibe szokott kerülni.
2015. jún. 20. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mindent adnak hozzá, s neked megéri, miért ne. Viszont ha "sose csináltál ilyet", nem biztos, hogy "elfogadható" lesz a munkád.
2015. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudják, hogy sose csináltam ilyet, azt mondták, nem baj. De egyébként festegetni, rajzolni és barkácsolni is szeretek. Nem szeretnék annyit kérni, mint egy hivatásos festő, de azért túl olcsón se akarom megcsinálni. Festéket, ruhát, felszerelést adnának. Nekem csak le kéne vakarni a régi festéket, lefesteni az újjal, és feltakarítani.
2015. jún. 20. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon egyszerű a dolog. Megnézed, hogy mennyit kell dolgoznod minimálbéren 20 euróért, aztán felméred, hogy mennyi idődet veszi el a felajánlott munka. Ha nagyjából egálban van a kettő, akkor érdemes elvállalnod.


Ha engem kérdezel (dolgoztam néhány évet festő mellett), akkor szerintem nem igazán éri meg neked, mert 20 euró cirka 3 órányi minimálbér, viszont a 3 ajtó és 4 kisebb ablak még akkor is egy napig fog tartani, ha mindig tudod hogy melyik munkafolyamat után mit kell csinálnod és nem rontasz el semmit. Szóval szerintem 50 eurót simán elkérhetsz a melóért, és még így is kb. ötödannyiért fogod csinálni, mint amennyit egy szakmabeli festő elkérne a munkáért.

2015. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Ja, és ne kezdd el levakarni a régi festéket, csak csiszold át 100-120-as papírral a festett részeket. Aztán portalanítsd száraz ecsettel, és mehet rá az alapozó, majd a zománc (ha nincsenek nagyon szar állapotban a nyílászárók - ha igen, akkor kellene vasgittelni is előtte).
2015. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3 ajtó 4 ablak? Ember egy egésu napot fogsz dolgozni, állati kevés a 20 eur!!!
2015. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak akkor vállalnám, ha semmi dolgom nem lenne és pénzzavarban lennék, tehát ha egy időmilliomos "csóró" diák vagy, akkor hajrá, de ha van jobb dolgog hanyagold.
2015. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csináld meg szívességből(legalább megtanulod hogyan kell) akkor ők lesznek lekötelezve neked .A 20 eu nagyon kevés.Egy ajtót se nagyon festenek le ennyiért.
2015. jún. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az ablakokkal nagyon lassan lehet haladni,

de amúgy ha iylen baráti alapon kértek meg hogy ha ráérsz csináld meg akkor elválladatod ennyiért is.

2015. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!