Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiegészítő fűtést keresek...

Kiegészítő fűtést keresek télire, mit javasoltok? Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Adott egy ház, kb 50 éves, nincs szigetelve. Alapterület 60nm, két szint, de csak az alsó van használatban, a felsőre fel lehet jutni, de le van zárva a feljáró. Normál belmagasság

Egy szoba, egy konyha-étkező és egy fürdőszoba. Négy ablak (régi, duplaüveges, fa) és egy ajtó.

A fűtés egy régi, nem túl jó állapotú, még szovjet gyártmányú vegyestüzelésű kazánnal van megoldva, szénnel-fával vegyesen. Szivattyú nincs, gravitációs rendszerű, öntvény radiátorokkal. Gáz nincs bevezetve.

Két telet használtam úgy, hogy mivel egész nap nem voltunk otthon, csak este fűtöttem be. Kicsit lassan melegedett fel, de kb használható volt, főleg, hogy az utóbbi tél nagyon enyhére sikeredett. Reggelre mondjuk le tudott hűlni, de azért nem volt különösebb gond.

Ehhez képest ezen a télen sokkal többet leszek otthon távmunkázás miatt, szeretnék valami ésszerű megoldást kitalálni a fűtésre.

A dolgot bonyolítja, hogy még 1, vagy maximum 2 szezont leszek ebben a házban, nem szeretnék túl sokat rákölteni, tehát pl szigetelést nem vállalnám be, kazáncsere sem hiszem, hogy megérné.

Amire gondoltam, az valamilyen elektromos megoldás lenne, legeslegjobb olyan lenne, ami mobilizálható. Esetleg a távmunkához le tudok választani a szobából egy ~8-10 nm-es területet, így a lakás többi részét lehetne alacsonyabb hőfokon tartani, éjszakára meg a hálóba lehetne vinni az elektromosat.

Illetve ha innen költözök, akkor lehet tovább vinni vagy eladni.


Mi a véleményetek erről, miben érdemes gondolkozni?



2014. jún. 4. 11:34
 1/6 A kérdező kommentje:
illetve még inverteres klíma is eszembe jutott
2014. jún. 4. 11:45
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:

"A dolgot bonyolítja, hogy még 1, vagy maximum 2 szezont leszek ebben a házban, nem szeretnék túl sokat rákölteni, tehát pl szigetelést nem vállalnám be, kazáncsere sem hiszem, hogy megérné."


Nézd meg a lakáspiacot, hogy szigeteléssel, normális fűtés rendszerrel mennyivel többért tudnád eladni. Még az is lehet, hogy megérné.

2014. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem az enyém, én csak lakhatok itt egy darabig, de a tulajdonos most nem tud rá költeni, így ezzel vagyok kénytelen dolgozni
2014. jún. 4. 12:18
 4/6 Golan Trevize ***** válasza:

Akkor egy villanyradiátornál többet ne költs a fűtésre.

Azt, ha elköltözöl, viheted magaddal vagy eladhatod.

2014. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, de ezt megtehetem egy infrapanellel is, ott meg azért sokkal jobb hatásfokról beszélnek, mint egy sima olajradiátornál vagy hősugárzónál
2014. jún. 4. 14:31
 6/6 Golan Trevize ***** válasza:

Elég jó villanyradiátorok vannak már, nem olyanok, mint a régi olajradiátorok.

De egy infrapanel lehet, hogy tényleg még jobb megoldás.


De ha nem a tied a lakás, hamarosan költözöl, akkor tényleg ezeknél többet ne költs rá.


Légkondi az legalább 200 ezer (szereléssel), és áramban nem biztos, hogy kevesebbet fog fogyasztani.

2014. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!