Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért ad ki a villanybojler...

Miért ad ki a villanybojler ilyen hangot?

Figyelt kérdés
Időközönként lehet hallani,hogy dörmögő hamgot ad ki. Mi lehet a baja?
2015. júl. 11. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig nem csinálta?

Mert nem megy állandóan, és amikor bekapcsol, annak hangja van, ez normális!


De ez most jött elő, akkor valamelyik alkatrésze erőlködik, már nem bírja sokáig. Biztos gondoltad, de erre tényleg az az egy jó válasz van, hogy meg kell nézetni szakemberrel. Nincs villanyszerelő ismerősöd?

Egy pár ezres javítás megéri, hogy utána ne legyen zárlat, vagy mondjuk 1-2 hónap múlva ne kelljen 100 ezerért újat venni.

Lehet most csak egy 500 ft-os alkatrész és 2000 ft munkadíj, nem tudhatod.

Nézesd meg, és ha azt mondja, javítható, de sokba kerül, akkor csak kifizeted neki a kiszállást, de utána ne használd!!!

Egy áram alatt lévő, ráadásul vízzel érintkező elektromos berendezés meghibásodása emberéletbe is kerülhet, ugye ezt nem akarod?

2015. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg vízköves már belül, akkor szokott hangokat kiadni. ha égett szaga nincsen, akkor marad a vízkő.
2015. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is vízköves lehet. Anyámnál volt hasonló egyszer. Enyhén pattogó, morgó hang volt. A fűtőszál a sok lerakódott vízkövet melegítette és a körülötte lévő víz forrt. A takarítás rendbe hozta. Én még nem jártam így, mert 2-3 évente kitakarítom. 1994-es a bojlerem, egyszer a kapcsoló halt meg, egyszer meg takarításkor az anódot cseréltem, mert már majdnem elfogyott.
2015. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem akkor rá is nézünk....van rá valamilyen speciális vízkőoldó vagy bármelyik mehet rá ?
2015. júl. 11. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem rá, bele! Villany kikapcsol, víz leereszt (lehetőleg nem a tágulási szelepen, mert akkor azt is lehet cserélni), csavarhúzó, 13-as crova (Hajdu esetén), szétszed, vödör alá, vízkövet kiszedni. Ha sok volt a vízkő, akkor anódot és fűtőszálat lecserélni, összerakni, és máris kész!


:)

2015. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szétszedés előtt pontos típus alapján vegyél fűtőbetétet és tömítéseket hozzá. régi tömítéssel nem lehet összerakni. ha még nem csináltad, akkor kérj segítséget v. szakembert keress. nagy szívás, ha nem jön össze és csak eresz valahol összerakás után.
2015. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!