Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanybojler hőfok szabályzó...

Villanybojler hőfok szabályzó kicserélése mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

80 literes a hajdú bojler. Nem melegítette fel a vizet, így hát hívtunk szerelőt. Megállítása szerint a hőfokszabályzó romlott el.

Kicserélte. Kb 10 perc. 7000 ft kért.

Ez most sok, vagy csak én sokallom?


2014. nov. 26. 14:11
1 2
 1/15 anonim válasza:

Szabályzó ára kb. 2ezer forint, tehát a munkadíja 5ezer volt, a 10 percre.

Jó kis órabér, de kb. reális manapság.

2014. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Felhívtam az előbb, hogy ha nem jó ( ami holnapra derül ki, mert éjszakai árammal megy. )

Hogy akkor megint ki kell-e fizetni a kiszállási költséget, vagy garanciába megjavítja-e ha nem jó.

Hát nem volt egyértelmű a hibája, ha nem jó akkor visszarakom a régi hőfok szabályzót...

Persze megkérdeztem, hogy akkor miért kellet kicserélni, ha vissza lehet rakni...

Na onnantól kezdve semmit se értettem amit mondod.

Talán csak annyit , hogy valami főtűbetét hiányzik, most csak kísérletezik rajta.

Nagyon agresszívan tette, hogy a végén már szinte lecsaptam volna a telefont.

Mindenki ki tud magyarázni, ez nekem olyan, mintha a férfinek szabásmintát magyaráznék. Biztos megérteni, vagy ott veszem hülyére ahol tudom.

Azt még el se mondtam, hogy amikor fizetésre került a sor, a konyhában, a konyhaasztalra lerakta a kivett szabályzot, és el kezdte mérni, azzal villanyszerelő kütyüvel, hogy zárlatos-e, vagy mi a hibája.

Ennyi erővel egy bögrét is megmérhetett volna.

Csodálkoznék, ha éjszaka elkezdene működni.

Az ilyeneknek be kellene vonni az engedélyüket, szégyen gyalázat amit művel, de azért az ember próbáljon meg kijönni a fizetéséből.

Aki olvassa és kiskunhalasi, és ért is hozzá itt van ilyen?

2014. nov. 26. 15:11
 3/15 anonim ***** válasza:
1-et tanulj meg örökre,mielőtt bárkivel is dolgoztatsz, elhívsz a tetthelyre ,előtte informálódj az anyagiakról. Ezt én mindig alkalmazom .És utána nincs vaker ,hogy ennyi meg annyi. Azért a típusok közt is van némi eltérés. [link]
2014. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam, sokszor a válasz fogalma sincs, vagy attól függ meddig tart, mi jön közbe, előre árat nem tud mondani.
2014. nov. 26. 19:16
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért gondolom amikor már kiderült mit fog cserélni akkor

az árat is említette.Nem?

2014. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem. Nem mondta az árát.
2014. nov. 26. 19:37
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mielőtt a halálba idegesítenéd magad, hogy le lettél húzva, kérlek vedd figyelembe az alábbiakat is:

- a "szaki" a saját idején, a saját benzinéből elkocsikázott, hogy a saját pénzén vegyen egy hőfokszabályozót, hogy ki tudja cserélni, ha szükséges,

- a saját benzinén elkocsikázott hozzád, hogy megjavítsa a boyleredet,

- eltöltött valamennyi időt a hibásnak vélt alkatrész cseréjével.

A fentiek tükrében (anyagár+beszerzés+kiszállás+javítás) a 7000.- nem tűnik rossz üzletnek.


Arra már ki sem térek, hogy a "szaki" rendelkezik esetleg némi hozzáértéssel vagy inkább mersszel, hogy hozzá mer nyúlni.

...és hogy miért "szaki" szaki helyett?

Mert nem volt annyi sütnivalója az eszemadtának, hogy egy mezei hosszabbítóval letesztelje a boylerodat.:)

De szerintem a továbbiakban nem kerül majd pénzedbe, míg végre újra lesz melegvized, kivéve ha valami drágább alkatrészt kell cserélnie.

2014. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

1. Akkor nézte meg először, és épp volt a táskájában egy, nem ment el érte.

2. most 22.47 van, még mindig nem működik, már nem is fog.

3. délután felhívtam , hogy érdeklődjek, hogy ha nem működne, akkor milyen árban fog kijönni, erre kiabált, kiakadt, a lényeget akkor mondta el.

Ha nem működik visszarakom a régit, és fogalma sincs mi a rossz benne, próbálkozik.

Hány alkatrész is van a bojlernak?

Kifizettem a pénzt a semmiért.

Igeni is bosszant, hiszen szakértelmet nem mutatott, és az alkatrészeket nem ingyen fogja beszelelni, csak hogy rájöjjön mi a hibája.

Az lett volna a korrekt, hogy ott befalja, hogy nem tudja mi a hibája, ( nem a telefonba) és, ha működik akkor kér pénzt.

Az hogy éjszakai árammal megy, nem tudja leellenőrizni, hogy mit csinált, ez így hetekig is eltarthat. De az idejét fizessem meg?

Vállalkozót hívtam, aki hirdeti magát. Szóval nem egy állítólagos hozzáértő személyt.

2014. nov. 26. 22:55
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha működe, vagy ha tudná mi is rossz benne, így nem sokalnám annyira.

De így, amit művelt.

Az renden van, hogy ha kihívom nem fog kisszálási díjat felszámolni, de az idejét, az alkatrészt, ( ami nem is biztos, hogy az a rossz) Lesznek itt még költségek, és nem tudom, hogy meddig megy el.

2014. nov. 26. 23:01
 10/15 A kérdező kommentje:
Hisz ő se tudja.
2014. nov. 26. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!