Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy korszerű...

Mennyibe kerül egy korszerű központi fűtés teljes költsége egy 100 négyzetméteres családi házba, ha vegyes tüzelés és gázkazán és a szükséges engedélyek, papírmunka is benne van?

Figyelt kérdés

2015. júl. 11. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

100.000 től 5 millióig.

Már sokszor el lett mondva hogy lehetetlen árat mondani , infó hiány miatt!!

oda kell hívni több szakit,,neki elmondani az igényeiteket,céljaitokat, pénztartalékaitokat!


Kb olyan mintha azt kérdeznéd hogy mennyibe pénzbe kerül egy 4 tagú családnak 1 bevásárlás, egy bevásárlóközpontban. (NO???)

Na válaszolj nekem erre és megmondom én is fillérre mennyi lesz a fűtés megépítése.

2015. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

100 ezerből max egy kályhát veszel.

Egy korszerű központifűtés sok mindent takarhat, de nézzünk egy átlagos, viszonylag jó minőségűt. Egy kondenzációs kombikazán kb 300 ezer, hozzá a gáz szerelés kb 200 ezer. A fűtés rendsze kiépítése kb 300 ezer, vegyes kazán kb 250 ezer, hozzá a kémény 200 ezer. A plussz szivattyúk, szelepek, elzárók csövek 300 ezer. A munkadíjj 400 ezer. Tehát közel két millió és ebben semmi extra nincsen.

2015. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Radiátoros, vagy falfűtés? Utóbbinak kicsivel magasabb a bekerülési költsége, de sokkal jobban megéri, ha jó a szigetelésed.
2015. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van az elsőnek, lehetetlen árat mondani. Max. összehasonlításként lehet leírni, hogy máshol mennyi volt, aztán egy nagyon nagyjábóli összeget be tudsz lőni, mert ismered az igényeidet.

Nálunk most tavasszal volt teljes cirkó kiépítés nulláról, gáz már bent volt (konvektorokkal, ami le lett bontva), viszont vegyes kazán nincs, csak kondenz kazán. Így a-z-ig engedélyekkel, mindennel olyan 1,7,1,8 millióban állt meg, 2 szintes a ház, ráadásul alul egy lakás, felül egy lakás, tehát 2 külön kör lett kiépítve, 2 külön szabályozással (egy kazán), össz hasznos nm. kb. 145 nm.

2015. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szóval 1,7-1,8 milla.
2015. júl. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Még mindig az utolsó vagyok. Meg szerintem még az sem mindegy, hol van a ház, mert a munkadíjak is váltakoznak. Feltételezésem szerint kis falvakban lehet a legolcsóbb a munkaerő, Bp-en és közelében pedig a legmagasabb áron dolgoznak.
2015. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedély? Mihez kell engedély? Ne nézzetek hülyének, csak nem vagyok otthon a témában, de én is most gondolkozom lakásvásárláson.
2015. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gázfűtés kialakításához kell engedély több is.
2015. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

1 millából kijön, ha ügyesen választod meg a kazánt, mesterembert, stb.

Mi most csináltattuk gáztervvel, stb-vel 95 m2-re.

2015. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!