Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vegyes falazatot milyen...

Vegyes falazatot milyen vakolattal állítsak helyre?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok bizonytalanodva, bár szerencsére csak 10-12 nm -ről van szó ahol valamilyen vályog tégla szerű anyagból (vagy nem kiégetett agyag, nem tudom eldönteni) van egy fal.


Egy csomó helyen azt olvasom jó a normál "cementes" vakoló - csak legyen megerősítve hálóval - mert annak lesz tartása. Végül is ha be van dübelezve a háló, arra a vakolat az szerintem az életbe le nem esik, ha meg tartja magát túl sok mozgástere a falnak se lesz mögötte.


Míg aztán valahol azt olvasom oda csak a vályog vakolat jó, mert a cementes az hiába kemény, elválik a faltól, mert mások az anyag jellemzői. Ebben is meg tudom látni a rációt. Hajlanék is rá.


Viszont ahol egyáltalán - nem hogy tüzépen, interneten is alig találni - lehet vályog vakolatot kapni ott is horror az ára, de lehet a környéken nem is tudok venni.



2015. júl. 16. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
zsákos vakolót vegyél! Elötte híg anyaggal "fröcsköldle, majd száradás után vakolás.
2015. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zsákos oké, de az is csak cement alapú, teljesen kikeményedik. Szóval úgy gondolod az anyagok eltérő felépítése miatt nem lesz gond? Nem fog elválni később a faltól? Nem fog mállani mögötte a fal?
2015. júl. 16. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam tökéletes a hagyományos vakolat a vályogon. Rabic hálóztam amit alaposan felrdótoztam szögeltem 5 éve egy hajszálrebedés sincs
2015. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sima mész+homok vakolót vegyél zsákosba. az gond nélkül mehet a vályogra és téglára is. hosszabb a kötési ideje a cementesnél, viszont nem válik el a vályogtól.
2015. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!