Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zománc festék alá csak speciál...

Zománc festék alá csak speciális alapozó mehet, vagy olajfesték is lehet zománc alá alapozó?

Figyelt kérdés
Egy festékekkel foglalkozó emberke azt mondta régen nem voltak ilyen "speckó" alapozók és olajfestéket használtak a zománc alá.
2015. júl. 31. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fajtája válogatja!!! (Aki tanácsot adott neked azt miért "emberkézed"? Tisztelned kellene.)
2015. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó értsd jól csak már kaptam annyi tanácsot és majdnem mindenki mást mondott,ezek között volt sok hobbista,festékboltos,és aki most utoljára a tanácsot adta ami a kérdéshez tartozik ős is festékekkel is foglalkozik.De volt olyan aki ki nevetett mikor mondtam hogy olajfesték alapozónak zománc alá,vannak akik meg a kifejezetten alapozókra esküsznek.
2015. júl. 31. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
ha senkinek a tanácsát nem érted-hiszel benne, próbáld ki!
2015. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha senkinek a tanácsát nem érted-hiszel benne, próbáld ki! De rémlik kérdezted már!
2015. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen lehet kérdeztem de sehol sem találok választ csak mindenki mondja a magáét
2015. júl. 31. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Régebben zománc alatt indig olajfesték volt. Magára fára viszont olyan anyagot kell felvinni, ami tömíti a pórusokat, mert különben a fa elszívja a rávitt bármilyen festékből a kötőanyagot (közeg). Ilyen első alapozónak megfelelő az olajfesték is, de lenolajjal (vagy félolajjal) kell keverni és szikkatívot kell hozzáadni. Erre mehet aztán a pigment tartalmú olajfesték, ami megadja azt a réteget, ami már nem szívódik be a fába és hígítani is alig kell.
2015. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van itthon egy egész üveg lenolaj kencém,tehát akkor az felhasználható,mondjuk a fafelület már volt festve csak csiszolni kell,van ahol fáig van ahol éppen csak a festék tétjét mert jó állapotú,a lenolaj kencét csak ott kéne alkalmazni ahol fáig van csiszolva vagy azon a felületen is ahol maradt a fán ép festék?
2015. júl. 31. 11:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rá lehet kenni az egész felületre.
2015. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés így már képben vagyok :)
2015. júl. 31. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!