Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Engedély nélküli építkezést...

Engedély nélküli építkezést ellenőrzik?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy kb. 50 m2-es tároló épületet. Nem zavarna senkit, nem lépnék túl vele beépíthetőség %-ot, utcáról nem is látszana. Szomszédokkal jó a viszony biztos nem jelentenének fel.

Nem szeretnék megszegni semmilyen szabályt de egy olcsó könnyűszerkezetes épület lenne, és a tervezés, engedélyezés megközelítené az építés költségeit. Ezért engedély nélkül építeném fel.

Van esély rá hogy észreveszi a hivatal? Pl. légi-felvételek alapján? Kinek a feladata az ellenőrzés, büntetés? Önkormányzat, földhivatal?


2014. dec. 29. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Olcsobb ha lefizeted a "hatoságot".
2014. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lefizetni nem szeretnék senkit. Egyébként ebben az esetben ki a hatóság? Önkormányzat? Mert akkor szerintem lefizetés nélkül is szemet hunynának a dolog felett (kis faluról van szó).
2014. dec. 29. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem utcafronton van, akkor nem foglalkozik vele senki.
2014. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Bárki feldobhat .Nagy a kockázat.Néha csinálnak légi felvételt és összevetik a régivel .Ez a nagyobb kockázat

Ha eltelik 10 év akkor már maradhat

2014. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, h pont egy kis faluról csinálnának légi felvételt, még a parlagfüvet se tudják megfelelően ellenőrizni, szóval kevés az esély, ha nem dobnak fel sztem. :)
2014. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
pedig hidd el, hogy szoktak kis falvakról is.
2014. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha a tetejét farakásnak álcázod és nem piros tetővel építed, kisebb az esélye, hogy kiszúrják, mert a fényképeket is emberek vetik össze. Én azért a szomszédokkal aláíratnék egy beleegyező nyilatkozatot, hátha tulajváltás lesz és legyen mit megmutatni neki. Illetve a 10 évet innét bizonyíthatod.
2014. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A google mapot vissza tudják nézni bármikor, azon minden látszik, pláne egy ekkora épület.
2014. dec. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Talán ez segít:

[link]


II. A következő építési tevékenységek –

az I. és III. fejezetben foglaltak

kivételével – bejelentés alapján

végezhetőek:

4. a 100 m2 vagy annál kisebb bruttó

alapterületem és 4,0 m vagy annál kisebb

építménymagasságú, huzamos emberi

tartózkodásra nem alkalmas vagy nem

emberi tartózkodásra szolgáló építmények

(pl. állattartási építmény, vadetető,

árnyékszék, állványzatok) építése,

2014. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10-Ből 10 szer a szomszéd jelent fel , tehát ha nincs probléma velük szerintem építs. A barátom szomszédjában lakott egy gonosz rosszindulatú öregasszony. Mikor a barátom építkezett állandó vendég volt az építés ügyi hatóság vagy a p.mesteri hivataltól valaki.
2014. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!