Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek túl lehoztuk az...

Szerintetek túl lehoztuk az álmennyezetet? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Szóval olyan panelban lakom, ahol a fürdőszoba és a vécé külön helyiségben van. A lakás magassága 3 méter, a fürdőszobában álmennyezet van, itt a magasság 2,6 m. Ha már felújítás van, arra gondoltunk, hogy a vécében is szerelünk álmennyezetet. A szerelő lehozta 2,46 méterre, ami kb 15 centivel alacsonyabb, mint a fürdőben. Sajnos így az álmennyezet pont az ablak felső végébe megy. Csak nekem fura így vagy tényleg jobb lett volna, ha itt is hagyunk az ablak fölött 15 centit? Nagy dolog lenne holnap lebontatni és feljebb költöztetni? Vagy maradjon így? A munkavállaló azzal indokolta, hogy így melegebb lesz és hamarabb is kiszellőzik.

Kép a fürdőszobáról:

[link]


Kép a vécéről:

[link]



2015. okt. 8. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a munkavállaló azt is kimagyarázná, ha az ablak feléig hozta volna a magasságot, ha nem úgy csinálta ahogy kérted akkor kérd meg szépen, hogy csinálja meg rendesen
2015. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én kb 5 centivel gondoltam az ablak felett, de közösen döntöttünk így, hogy akkor így legyen. Csak megijesztett kicsit a végeredmény. Szerintetek jó így? Nem gáz, hogy ahol végződik az ablak, kezdődik is a plafon?
2015. okt. 8. 20:22
 3/15 anonim válasza:
Én kartonos voltam több mint tiz évig, nemetországban 3 évet dolgoztam. Nagyonsok vizesblokkot csináltam. Az álmenyót mindig feltoltuk ameddig lehet, ez volt az összes építésvezető kérése. Ha menyóig csempézel a kartont és a csempét össze kell szilózni. Az ablak sikja nem fog megeggyezni a csempe sikjával, kiszilózni szépen nem lehet . Lesz benne egy ugrás. Igy szerintem bontás.
2015. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miért ne egyezne meg? Egész a mennyezetig lesz csempézve. Nem értem, milyen ugrásról beszélsz...A gipszkartonra még jön kb 1-2 mm glett, ennyi.
2015. okt. 8. 20:29
 5/15 anonim válasza:
A képen ugy látszik elsö ránézésre mintha az ablak jobb oldalan a vakolat az ablak sikjával folytatódna. De ha jól látom az ablak mind két oldalára merőleges a vakolt fal.igy nem lesz gond.
2015. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A belmagasságnak minimum 2,50 m-nek kellene lenni. Egyszerűen csak nyomasztó, hogy ilyen alacsonyan van. A fűtés, stb. duma. Inkább az lesz baj, ha éppen nem működik a szellőzés, ebben a kis légtérban megfulladsz a wc-ben, mire elvégzed a dolgod :-D
2015. okt. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Engem inkább látvány szempontjából érdekelt volna. Összehasonlítva a fürdőszobai "látványt", ahol az ablak fölött még van fél csempe (15 centi) a vécé látványával, ahol véget ér az ablak és kezdődik az álmennyezet. A kép jobb oldalán a lefolyó cső van, ami szintén kartonozva lesz. Ismétlem, a magasság 246,5 centi, tehát nem mondható alacsonynak. Eredetileg 3m és 5 centi volt.
2015. okt. 8. 21:13
 8/15 A kérdező kommentje:

"A belmagasságnak minimum 2,50 m-nek kellene lenni."


A panelek nagy többségének 2,4 m a belmagassága.

2015. okt. 8. 21:17
 9/15 A kérdező kommentje:

A helyiség mérete: hossz - 1,7 m, szélesség: 0,8 m, magasság 2,46 m. Mindez egyenlő: 3,3 légköbméter. Tíz perc alatt csak nem fulladsz meg:D

Ha holnap elbontatnám és feljebb szereltetném, mennyi időbe telne? Most még meg lehet oldani. Ha befejezték, akkor már nem.

2015. okt. 8. 21:31
 10/15 anonim ***** válasza:
A panelek többsége 2,65 m belmagasságú. Én feljebb rakatnám, így olyan, mint egy barlang. Nem nagy ügy és különben is ők cseszték el.
2015. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!