Kezdőoldal » Otthon » Kert » Helyrejön még a fokhagyma?...

Helyrejön még a fokhagyma? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Az idén viszonylag korán kiültettem a fokhagymát a veteményesbe (február utolsó napjaiban), ami kb. tíz nap alatt ki is bújt. A szomszéd március közepén lemosó permetezést végzett a gyümölcsfáin, amit utólag tudtam meg, és a szél a fokhagymákra is áthozta a permetlevet. Az tűnt fel, hogy egy idő után elkezdtek sárgulni a levelei a fokhagymáknak és nem fejlődnek, most is csak sínylődnek. A szomszéd gyümölcsfái alatt pedig teljesen kiégett a fű, az nem vitás, hogy a fokhagymának is a permetlé ártott. Vajon kiújulnak még a fokhagymák?

2015. máj. 8. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nme valószínü, jobb, ha újat ültetsz.

Meg a szomszéddal beszélsz, hogy igen veszélyes, amit csinál - mert ha netát olyan vegyszerrel permetez (késöbb, az év folyamán), ami után nem lehet elfogyasztani a növéyntés nem tudsz róla, akkor akár az egész családodat kiírthatja ezzel.

2015. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő be sem akarja ismerni, hogy attól van.
2015. máj. 8. 11:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez lehet hagymalégy is. Kb ilyenkor petéznek, habár most nem volt meleg a tél mint a korábbi, így sok lárva elpusztult. Tavaly aki nem permetezett, sokfelé megsemmisült a hagymaültetvény.
2015. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a lemosópermetezés valóban kiégeti a fa alatt a füvet, de 1-2 eső után helyrejön. Mostanra már helyrejött volna.
2015. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, hogy meggyőződj róla... Húzd ki a 2-3 legrosszabb állapotút és nézd meg, hogy a fej környékén nincs-e benne sötét színű kb fél centis kukac. Néha csak a külső levelek lerántás után látszódnak. Ha nincs, akkor akár helyre is jöhet a sokktól. Ha van, akkor szedd ki és tűntesd el, mert jövőre is visszafertőz.
2015. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Néztem, de nincs kártevő benne. Ha hagymalégy lenne, a mellette lévő többi hagymának (sárga és lila) miért nem ártott? Azt megjegyezném, hogy a fokhagyma szinte két héttel hamarabb kibújt a többinél, ha abban az időszakban permetezett, csak a fokhagymának ártott.
2015. máj. 8. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, jogos.
2015. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ezt olvastam valamelyik nap , lehet ez van a korai ültetés miatt

"Az állomány kiszedésére augusztusban akkor kerül sor, amikor a növények levelei megsárgulnak, a szára elszáradt."

2015. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A lemosószerek nem felszívódóak. Semelyik.

Tehát az akkor kint lévő kis leveleket esetleg megégethette, de az azóta kibújt leveleknek nem árthatott.

Én arra tippelnék inkább, hogy ha teljesen kiment a fű a szomszédnál, hogy gyomirtózott is, és azt vitte át a szél.


Most már felesleges új fokhagymát duggatni, nem nőnek meg, ez egészen biztos. Ha jön a meleg, akkor úgyis beérnek, teljesen mindegy, hogy mekkorák.

A fokhagymát nem lehet túl korán duggatni, akár ősszel is lehetne. Én február 20-án duggattam, és már férfiujj-vastag a száruk, nagyon jó termést várok.

2015. máj. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem fű is, és veteményes is van a gyümölcsfák alatt. A lemosó permetezés érte a füvet is, és a dughagymát, meg a fokhagymát is. A fák alatt sem a fűnek, sem a hagymának, sem a fokhagymának nem lett semmi baja!


(Ha véletlenül nem csak lemosó-permetezett, hanem a fák alatt gyomírtózott is, és a glifozátot vitte át a szél, na attól már adódhat olyan gond, amit írtál... vagy, ha összekeverte részegen a felirat nélküli flakonokat és gyomírtóval lemosózott...)

2015. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!