Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan fognátok neki egy...

Hogyan fognátok neki egy konyhabútor megtervézéséhez megrendelés előtt?

Figyelt kérdés

Le szeretnénk cserélni a régi konyhabútorunkat.

Voltunk boltokban, és sok szépet láttunk, de nekünk egyedi kell, mert két sarokösszeállítás kellene. Egy két méteres sarokban elkanyarodó 1 méterig, a másik szintén sarokba kerülne csak rövidebb kellene. A boltban kapott fekete-fehér kis ábrákból nagyon nehéz kicentizni, előre látni, hogy hogyan is nézne ki a végén, sőt a kész elemek meg vagy hosszúak vagy rövidek.

Néztem a neten is, de ugye az sem stimmel méretileg.

Lemértem én a hosszt, de nem vagyok asztalos.

A boltban van egy asztalos, de ő csak lemérné,és én szeretnék látni mintákat miből lehet választani.

Nem tudok bútort tervezni sajnos. Tudtok valami programot esetleg, vagy weboldalt, ahol mintákat látnék?

Már láttam összeállításokat egyben, de az elemeket külön külön szeretném látni.

Hogyan látnátok hozzá?

(Nincs férfi a családban aki segítene. Korábban egy számítógépasztalt rendeltem, de azt is én izzadtam ki, mert az asztalosok nem segítetek, mintákat sem mutattak, és úgy kellett utólag javítani rajta, de egy konyhabútoron utólag mit lehet javítani???)


2015. okt. 18. 19:12
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:
100%

nem tudom igazából milyen mintákat akarsz látni.

rajzolhatsz egy skiccet aztán az asztalos leméri a helyet és megtervezi neked ,méretarányosan lerajzolja.

utána megmondod neki hogy mi milyen színű mintájú anyagból legyen vagy ha festett bútor kell akkor azt.


elvileg ennyi,elkészíti neked és mindenki örül.

2015. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Te milyen 70 évvel lemaradt helyeken próbálkoztál?


Manapság csak az interneten egyedül különböző online tervezőprogramok közül választhatsz, és minden igényesebb bútoráruházban ha elviszed az alaprajzot vagy a méreteket egy cetlin, terveznek 3d-ben látványtervvel, tanácsadással, pontos árajánlattal... könyörgöm, még az IKEA-ban is.

2015. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye hozzá se kell tennem, hogy a pult-és szekrény, fogantyú stb.-ket élőben is megtekintheted persze a normális áruházakban.
2015. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hódmezővásárhelyi vagyok, és itt nincsen ilyen lehetőség, ill. Szentesen is voltam, ott sincsen ilyen, legfeljebb az asztalosok lemérik, de nem tudnak nyújtani látványtervezést.
2015. okt. 18. 21:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy mentek a zöld kezek, és köszönöm a tanácsot.
2015. okt. 18. 21:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy nagyobb városba, nem lesz gond hidd el. Szeged pl. nincs olyan messze talán. Szentesen eleve nem értem mit kerestél, egy apró kisváros kb. nulla lehetőséggel, nem csoda, hogy nem találtál semmit.


De az ikea-val online is felvehete a kapcsolatot ill. sztem Kika vagy hasonló áruhàzaknál sem akadàly.

2015. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:

Előrelátóak vagytok, ez kezdésnek már egész jó :) Sokan csak hopp ez-meg-az csináltatnak valamit, aztán olyan amilyen. Amit mondtak az is jó teló és kérdezzétek meg (vagy email) hogy online is vállalják e a tanácsadást és 3d tervezést.


Meg ikea Online tervezők:

[link]


Fusd át ezt is:

[link]


Neten meg érdemes rákeresni hogy ti is tudjatok dolgokról 'konyha tervezés' stb ilyeneket. Nagyon sok hasznos infó van róla, vannak már sok féle konyhabútor szerelvények ami praktikusak és vannak inkább csak ötletesek.


Pár tipp: első hogy mindennek a helyét tervezzétek meg, mérjétek ki. Kacatok egyből kukába hogy legyen hely annak ami hasznos. Pl fölösleges 10 féle lábos mert használni úgysem használjátok, a hely meg szinte mindig kevés. Jók alulra az ajtós-kétpolcos helyett a két nagy fiókos (egymás fölötti) megoldások, kihúzhatóak teljesen és nem kell túrkálni a belső dolgokért. Gyúródeszkának jó egy 10.15 cm széles ajtós elem ahova tálcák is még beférnek. De nézegessetek neten és üzletekben is hogy mi mire praktikus és rakjátok össze fejben ami megoldás tetszik. A stílus az utolsó! Első a funkció / mennyiség ami oda kerül. Pl funkció: fűszertároló polc vagy szekrény elem. Mennyiség: ami nektek bevált az beférjen rumli és matatás nélkül és + kis többlet hely új dolgoknak. Számoljatok a magas üvegekkel is, fűszerolajok, bor, nagy ásványvizes üveg stb. Én meg javaslom angolul is érdemes rákeresni mer had nem mondjam hányszorosa van fent pl képtalálatokban és ami Mo.-on nincs az ötletet még adhat.

2015. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a tanácsokat.

Egyébként azért mentünk át Szentesre mert a hmvhelyi nem rég nyílt bútorboltnak ott van a másik üzlete és mondták, hogy ott még több van kiállítva. Itt a honlapja

[link]

Szeged is a tervben van.


Utolsónak üzenem, 'egyrúgóra' jár az agyunk, azaz kiselejtezni ami felesleges, és fiókokban tárolnám a lábasokat, így átláthatóbb.

Fűszerpolc, jól hangzik :-))

Tényleg, külföldi weboldalakra nem is gondoltam, isteni ötlet :-))


Mentek a zöld kezek. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

2015. okt. 19. 22:30
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:

:) akkor még egy kis nézegetnivaló :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link] #tbm=isch&q=practical+kitchen+ideas


[link] #tbm=isch&q=practical+kitchen+cabinets

2015. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:

Ja visszaszaladtam, még valami.

[link]


[link]


[link] #tbm=isch&q=kitchen+cabinet+storage+ideas


https://www.youtube.com/watch?v=1vewJ9fxn0M

2015. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!