Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes pályázatot benyújtani...

Érdemes pályázatot benyújtani lakásfelújításra?

Figyelt kérdés

Most fogom megvenni a nagymamám régi házát. Fel kell újítani. Fűtéskorszerűsítés, vízvezeték csere, villanyvezetékek cseréje, nyílászáró csere, vakolás.

Úgy olvastam, hogy tavasszal lesz korszerűtlen házak felújítására szóló pályázat.

Ezek a pályázatok hogy működnek? Ha megnyerem a pályázatot, akkor én keresek szakembert, és a számlát benyújtása után visszakapok egy x %-ot? Vagy ők határozzák meg, hogy kivel csináltassam?

Érdemes ezt az időt kivárni, vagy nem? Mennyi az esély arra, hogy megnyerem?

Jelenleg albérletben lakunk, és nem tudom, hogy ez a fél év, amíg a pályázatra várunk, az elvesztegetett idő lesz-e, vagy sem.

Minden tanácsot, tapasztalatot szivesen fogadok.

Volt valaki, aki már nyert ilyen pályázatot? Mennyivel járt jobban?



2015. okt. 19. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz rá pénz, pár hete Lázár János jelentette ki, hogy nincs rá keret.

[link]

2015. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen típusú pályázat most lesz először. De semmit nem lehet tudni róla. Eddig ment a porhintés, hogy vissza nem térítendő támogatás lesz, most már visszafizetendő támogatás lesz, tehát kamatmentes hitel lesz. De hogy végül mi lesz belőle, ez még nagyon a jövő zenéje. Mi most újítunk fel házat. Ha valami jó sül ki belőle, akkor a külső szigetelést abból csináljuk meg, ha valami zagyva pályázat lesz, túl sok feltétellel, akkor nem fogunk élni vele. Lehet, hogy jobban megéri okosban megoldani mint egy ilyen pályázat minden feltételének megfelelni. A kazáncsere pályázatnál is sokan megbánták, hogy belevágtak. Egy kis cikk ízelítőnek:

[link]

2015. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az igazság az, hogy nagyon szűkösen megvan rá a pénz, de de nem biztos, hogy mindent kijár. Ezért gondoltam, hogy ez egy kis segítség lenne, hogy mindent be tudjunk fejezni. Akkor így lehet, hogy elkezdjük hamarabb.

2015. okt. 19. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!