Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerinted mennyibe kerül kábé...

Szerinted mennyibe kerül kábé egy 45 nm-es lakás festése diszperzittel?

Figyelt kérdés
Munka + anyag

2015. okt. 27. 06:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
:D oké oké maradok a számítógépnél :D Vagy ha mégis szobafestésre adom a fejem, megígérem, tuti én leszek az első, aki bejelenti az alkalmazottait az igazi bérükön :) Meg az a sok drága ecset!!! ;)
2015. okt. 27. 11:40
 12/14 anonim ***** válasza:

A sajátját kifesti az ember az egy dolog, de ha iparszerűen űzi normális hengerek, szerszámok kellenek, nem lesz jó a barkácsáruházas, ha csak minimálra jelenti be magát meg 2-3 embert az már megint csak havi 200, plusz könyvelő, plusz kamarai díj, plusz iparűzési adó, plusz még egy autót is fenn kell tartani, gondolom nem gyalog cipeli a festékesvödröt, de a sajátján kívül, mert abba gondolom nem ül be normális ruhába.... ezeket kifizeti és még pénzt nem is látott.


Azért vannak szép pillanatok. Nagy élmény glettelés után csiszolni a mennyezetet, hullik a por a fejedre, a szemedbe, meg be is szívod egész nap, aztán a festék, meg a higító gőzét. Közben lesz egy két paraszt aki ki se fizeti amikor kész van.


Lehet csinálni, bárki elkezdheti, sok sikert. Nem azért írom mert festő vagyok, de én otthon megcsináltam ezeket, hát rohadt egy munka.

2015. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 TappancsMancs ***** válasza:

A lakás négyzetmétere csak részben is valami iránymutató. A festendő fal négyzetmétere a lényeg. Mint kiindulási. Ugyanaz a területű lakás lehet csupa fal vagy szinte egyterű (kivétel pár helyiség). Vegyél képzeletben egy 10 x 10 m-es lakást (most egy térrel számolva), akkor milyen a belmagasság? 40 x 2,5 = 100 m². vagy 40 x 4 = 160 m². Ha belvárosi nagy belmagasság máris másfélszerese amit festeni kell. Aztán mennyi fal van belül? Átlagosan ez is másfélszeresére dobja. Alsó szinten de baráti áron 1 m² = 2000 Ft. Oszt + a plafon a példánál maradva megint 100 m² +.


Meg amit előttem mondtak.

2015. okt. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is írtam

1. hogy "kábé"

2. hogy normál belmagasság van.

2015. nov. 2. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!