Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi villanybojler kikötése,...

Régi villanybojler kikötése, levétele, új bojler felszerelése, bekötése kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2015. nov. 6. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha magad megcsinálod, tök ingyen van.
2015. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, nem kontárkodom.
2015. nov. 6. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Legutóbb, amikor Erdélyben felszereltem egy ismerősömnek, kb 800 forintnak megfelelő lejt kértem:) Ismerősi alapon zajlott.
2015. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15-20 ezerért megcsinálják.
2015. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szomszédunk tavaly csináltatta, 10 ezer forintot kért érte a szerelő.
2015. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Cs77 válasza:
Én a 60-150 l-es bojlert 15 e-ért, az 5-15 l-est 6 e-ért szoktam cserélni.
2015. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ugyanott van a felfogatás, akkor viszonylag hamar kicserélhető. Beszélj egy vízszerelővel, a villanyt te magad is ki- betudod kötni. A vagy L pontra fázis (fekete esetleg barna vezeték) B vagy N pontra nulla (kék) s a földelés pedig egy hatos csavarra kerül, látni fogod, mert arra a pontra van egy vagy több zöld-sárga vezeték kötve, mikor kikötöd úgy is látod, hogy mi hova volt kötve. Természetesen ha éjszakai áramon van, akkor a biztosítékát húzd le a mérőóránál, ha nappalin, akkor inkább áramtalanítsd az egész házat, ha nem tudod, hogy melyik a biztosítéka. Vizet nem árt leengedni még azelőtt, hogy odaért a vízszerelő, ne kelljen neki ott akár órákig várni, míg lefolyik, mert azt is te fizeted.

Miért indokolt a csere?

2015. nov. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elromlott a régi bojler.
2015. nov. 7. 09:00
 9/11 anonim ***** válasza:
S ez mit takar? Nem lehetett volna megoldani teljes szett cserével + vízkőtelenítéssel? (fűtőbetét, hőkioldó, anód, tömítőgyűrű)??? Ha maga a tartály rendben van, miért veszed meg azt is? Ezért kérdeztem csak rá...
2015. nov. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tartályból rengeteg víz elfolyt.
2015. nov. 9. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!