Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban megoldható-e a...

Panellakásban megoldható-e a ventilátorház utólagos hangszigetelése?

Figyelt kérdés
Vettem egy egyszobás panellakást a 4. emeleten (zárószint). Amikor először bekapcsolt a tetőventilátor, majdnem infarktust kaptam. Farost lapokkal körbeszögelt házban fut a ventilátor cső a konyhában (nem a WC-ben!). Ha leszedetném ezeket a lapokat és körbeszigetelném kőzetgyapottal a csövet és a lapokat belülről, lehetne valamelyest csökkenteni a zajszintet? Csinált már valaki ilyent? Engem zavar!
2015. nov. 16. 19:22
 1/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
Az biztos, hogy a faalkatrészekkel való találkozás a legrosszabb megoldás, mert akkor úgy működik, mint egy hangfal! Azon kívül meg kellene nézni, hogy kiszerelve egy szivacsra helyezve milyen az alapzaja, mert lehet, hogy már ezer éves és a saját zaja is nagy! Ha ez ok, akkor mindenképp valami rugalmas alátéttel (gumi) kellene rögzíteni, lehetőleg a falhoz, ha kell akkor fém tartókkal! Persze jó lenne látni ezt a cuccot és a helyét, de így látatlanba ennyi! Aztán persze utána lehet cicomázni hangszigetelőkkel, de legfontosabb a rugalmas rögzítés!
2015. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A ventilátor a tetőn van, ahhoz nem nyúlhatok hozzá, csak a lakásban lévő csövet szeretném szigetelni, de ez nem ér hozzá a faburkolathoz.
2015. nov. 19. 21:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Senkit nem zavar a tetőventilátor a panelben? Sehol egy gépészmérnök, aki segítene? Hova forduljak?
2015. nov. 25. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!