Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban a parketta...

Panellakásban a parketta felújítás vagy felszedése és szallagparketta lerakása az olcsóbb?

Figyelt kérdés

Adott egy lakás, amiben régi vastag faparketta van. Jól néz ki, csiszolható is, csak nagyon nyikorog minden lépésnél, ezért szerintem újra kellene rakni és utána csiszolni, lakkozni. Ez elég drágának hangzik.


Kérdés, hogy ha felszedem, akkor mit találok alatta? Kátránymaradék, amit fel kell kaparni, vagy mit? Felszedem a fát és rögzön mehet rá a szallagparketta?


Valaki csinált már ilyet?



2015. okt. 14. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

ha mindenképpen fel akarod szedni, akkor előbb szedd fel egy kis részen, hogy lásd milyen állapotban van alatta a beton.

ha nagyon tré, mállik és göcsörtös, akkor érdemes letisztítani és aljzatkiegyenlítővel neki esni.

ha elfogadható állapotban van a beton, akkor elég csak levakarni a göcsörtöket, és 5mm polifoam a laminált parketta alá és kész.

fontos hogy ne 2-3mm-es legyen, hanem 5, sokkal jobb a hangcsillapítása, és az esetleges aljzat hibákat is jobban elviszi.

ami még fontos, hogy a gyártó legtöbb esetben nem írja hogy ragasztót tegyünk a laminált parketta illesztési közé, én viszont kitapasztaltam, hogy idővel az illesztések közé bemegy a kosz, és egyrészt csúnya lesz, másrészt pedig hiába az extra nútféder, akkor is minimálisan szét tud jönni, pont csak annyira hogy a kosz megtelepedjen benne.

vannak vízálló laminált parketta ragasztók, nyomsz a nútféderbe, ami esetleg kicsordul egy nedves szivaccsal gyorsan letörlöd.

és ha nem nyikorogna a parketta, akkor elvileg arra is rá lehetne tenni.

én csináltam már olyat, hogy meglévő parkettára raktuk a laminált parkettát, kapott egy pára záró fóliát, 5mm-es polifoam, és annyi.

a sima keményfa parketta vissza szedését, újbóli lerakását, csiszolását, lakkozását nem ajánlom, mert az manapság luxus áron mozog.

olyan 3000ft körül már nagyon jó minőségű lamináltat lehet kapni, és egy délután alatt le lehet rakni egy helységet.

2015. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
Én is a laminált parkettát javasolom, még cikis beton esetén is.
2015. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

ha nyikorog, akkor valószínű, szegezett lerakású. így alatta van párnafa és közte egy adag építési törmelékkel kevert homok. ezt drágábban szedik fel(nagyon szar) és rakják le, valamint 3-5 év múlva ha enged a szeg, akkor kezd nyikorogni ismét.

valahol a szegélyt vedd fel és meglátod, illetve bepiszkálva meglesz, hogy mi a lerakás módja (ha sok a por és homok akkor szegezett).

ebben az esetben betonozni kell a leendő burkolat előtt.

legolcsóbb a szalagparketta rárakása, de elég kopogós lesz és talán a nyikorgás is megmarad.inkább hívj egy parkettást és nézze meg, beszéld meg vele, kérdezd meg mi lesz alatta, mi éri meg jobban.

2015. okt. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Panellakásba nehezen tudok elképzelni szegezett parkettát. Ha csak helyenként nyikorog, valami lokális probléma lehet. Nézesd meg parkettással, lehet hogy csak kicsit javítani, felcsiszolni és lakkozni kell.

Ennél sokkal drágább lesz felszedni a kátránnyal együtt és lamináltat lerakni.

2015. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Márpedig Zuglóban én is láttam lakótelepen gyárilag szögelt parkettás háztömböt, nem is egyet (csak minden 4 emeletest).

És igen, nyikorognak. Mert párnafa + vakpadló is van alatta (és még alatta gumitalp). Ezt úgy képzeld el, hogy kis gumitalp (négyzet) 8-10 helyen, azon egy sor gerenda hosszában, azon egy sor gerenda széltében, arra szögelve a parketta.

Viszont, amit sok kedves lakó elfelejt, azt NEM VÉLETLEN tették le úgy oda. Csúsztatott zsalus 4 emeleteseknél szokás, mivel igen vékony a födém, és feszül mint a dobon a hártya.

Szóval mielőtt felszeded a következőket kell végiggondolni:

1, van alatta párnafa (1,5-2 cm) és még lehet vakpadló is (még 1,5-2 cm). Ha te a fenti tanácsok szerint leraksz egy 5mm-es polifoamot, akkor eleve 1-4cm-errel mélyebben lesz a szoba szintje, mint a többi helyiségé.

2, A laminált parketta sz.r. A legsz.rabb dolog ami a panel társadalommal történhetett. Kemény (műanyag) felületű, és vékony. Ráadásul igen ritkán van megfelelően lerakva. Innentől fogva alsó szomszédod rinyálására érdemes felkészülni, ugyanis a vakpadló(+párnafa +normális parketta) kiszedésével megszűnik a hangszigetelés a 2 szint között. És ami hangot nem fogsz meg a feszes beton előtt, azt utána durván felerősítve viszi tovább (lásd példa: a dobon a hártyát megütöd)

3, tényleg normális megoldás, ha a parketta alá parafát (parafa tartalmú hangszigetelő lemezt) teszel. Sőt, egy parafa parketta rá ami még csodákra képes (3 rétegű laminált, ugyanúgy lehet letenni mint a buta laminált parkettát, összepattintod és kész). Nem vicc, ez a páros ami képes kiváltani nagyjából az eredeti parkettád hangszigetelésileg. És nagyon kellemes a puha parafán sétálni.

2015. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felszedtem a szegélylécet és egyértelműen látszódik, hogy a parketta alatt lécezés van. Egyenlőre hagyom a dolgot, de ha később hozzányúlnék, akkor 3-4cm xps hungarocell menne alulra, és arra szallagparketta. Így hangszigetelne és magasítana amennyit kell.
2015. okt. 21. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Ki kell, hogy ábrándítsalak sajnos. A hungarocell (XPS-EPS) nem hogy nem hangszigetelő anyag, de egyenesen ront a helyzeten, szóval dübörögni fogsz az alattad lakónak (ő meg jogosan neked vissza).

Ezt javasolom megnézni, és tanácsot kérni tőlük: [link]

Érdemes. Phonewell Csendlap a varázsszó, és a parafa.


Hidd el, olcsóbb valamit elsőre jól megcsinálni, mint utána éveken (évtizedeken) át haragban lenni az alsó szomszéddal. Akinek amúgy totál igaza van, szóval még csak megvédeni sem tudod mivel az ostobaságodat.

2015. okt. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!