Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szabályszerű-e az intézkedés?...

Szabályszerű-e az intézkedés? Miután megvásároltam a lakást, melyben már elvégezték a gázfelülvizsgálatot, ablakokat cseréltettem.

Figyelt kérdés
Az új ablakok szellőzővel vannak ellátva, ennek ellenére a közös képviselő új felülvizsgálatra, tervezésre kötelez, mondván az előző érvénytelen, holott még vissza van két év az újbóli vizsgálatig.A legújabb jogszabály azt írja elő, hogy csak a szolgáltatóval lehet végeztetni a felülvizsgálatot. Akit a képviselő megbízott a vizsgálattal nem a szolgáltató embere. Ráadásul lyukat akarnak fúrni egy olyan falba, ami 4mx2.70m, az ablakfelület 3mx1.80m. Az ablakok résszellőzővel ellátva, plusz egy direkt szellőző is be van szerelve, ami nem elzárható. Egy gáztűzhely van a helyiségben. Elszívó berendezés nincs. Kérdésem az lenne, hogy köteles vagyok-e megengedni, hogy lyukat fúrjanak a falba, és hiteles lesz-e az elvégzett munka, ill. tervezet ha a hatóság ellenőriz. Ezért a munkáért 25 ezer forintot kérnek. Nem szeretnék potyára fizetni, ha ezután másik szakemberrel újra kell vizsgáltatni.

2015. nov. 19. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felvenném a kapcsolatot a szolgáltatóval.
2015. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:

"a közös képviselő új felülvizsgálatra, tervezésre kötelez"


A közös képviselő a te alkalmazottad, hiszen te fizeted őt és nem ő téged. Hogy kötelezhet akármire? Milyen alapon? Nem hatóság...

2015. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!