Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Távhős lakásban az öntött vas...

Távhős lakásban az öntött vas radiátort érdemes lecserélni lapradiátorra?

Figyelt kérdés

Egyedi mérős távhő van a lakásban, jelenleg a régi radiátorokkal. Nekem olyan nagyok és ormótlanok, nem tetszenek. Persze, ha valamiért jobb, akkor megtartom.

Tehát a kérdés adott, érdemes lecserélni a régi öntött vas radiátort, újabb lapradiátorra? Ha jól tudom annak anyaga alumínium.

Melyiknek mi az előnye/hátránya?


2015. nov. 30. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Korszerűbb az alu , laposabb és dekoratívabb is . Hamarabb adja le a hőt , a vas lassabban melegedik és lassan hűl . Ezt szerelő mondta .
2015. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem minden jobb is ,ami szebb külsőleg .A lapradiátorban ahogy megszünik a meleg víz áramlása ,rohamosan hűl is ki .

A mai napig is látok közületeket,ahol a felújitás után is visszaszerelték az öntött vas radiátorokat .Példának emliteném a zalakarosi felújitott gyógyfürdőt .Nagyméretű önt.radiátorokkal felszerelve a nagyobb belső terek .

Mert 40 fokosan is kiválóan melegítenek .

Életem során több évig dolgoztam kazán fűtőként .Több nagy épület tömböt fűtöttem,mindenhol ö.radiátorok voltak .A langyos radiátorok is elegek voltak a kellemes hőmérséklethez tartáűsához.Kiváncsi lennék,lesz e maiaknak olyan hosszú élet tartamuk .Ide is érvényes ám,FOGYASZTÓI társadalmat élünk .

2015. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont ez az elmélet ihlette meg a kérdést, vagyis a kételyt bennem. Akkor tényleg jól gondoltam, hogy az öntött vas jobban tartja majd a hőt mint az alumínium.


Akkor arra van tanácsotok, hogyan lehet az öntött vas radiátorokat felújítani? Egyszerűen lefestem hőálló festékkel, vagy valahogy le kell szedni a régi réteget? Egyelőre nincsenek megpattanva, de láttam már sok csúnya elhasznált radiátort. Vagy hogyan lehet megőrizni a "szépségüket"?

2015. nov. 30. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, lehet még kapni öntöttvas radiátort, szép újat. Egyébként azért is jobban melegít, mert több víz van benne. Lapradiátor lehet, hogy nem is fűti ki a helyiséget.
2015. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

Egy laikus kérdés. A mai világban általában ki-be kapcsolnak a fűtések és nem nap közben egyszer befűtünk. Akkor mire kell tartsa a hőt? Majd bekapcsol a rendszer és az majd egyenletes hőmérsékletet biztosít?


Másik. Ha lassan adja le a hőt lassabban is veszi fel, amit nyer itt veszít amott. Akkor nem mindegy? Bekapcsolás után nem melegít egyből, de kikapcsolás után egy ideig még melegít. Mitől lenne ez jobb?


Harmadik. Jó ha nem is mindenhol, de sok helyen folyamatos a fűtés egy beállított szinten. Akkor így megint mindegy hogy lassú vagy gyors mert folytonosságában mindkettő ugyanannyit ad le. Egyikben nem fog benne rekedni a hő leadás nélkül, másik pedig nem tud többet leadni.

2015. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 szépen leírta.

öntvény radiátor akkor volt jó, mikor a hozzá passzoló, a mostaniakhoz képest negyed annyi hatásfokkal üzemelő szenes kazánok fűtötték a vizet benne.

csak valami szentimentalizmus miatt istenítik annyira ezt az elavult rendszert, mert gazdaságosság szempontjából igen csak pazarló.

főleg mikor gravitációs rendszerről van szó, hogy a vastag 2 colos csövek milyen jók voltak, igen ám de egy órán át a kéményt kellett keringetés híján fűteni, ugyanis még át nem esett a meleg víz a holtponton, addig ezerrel ment a kéménybe az elhasználatlan hő.

annyit még hozzátennék, hogy nem minden esetben azért teszik vissza a régi radiátorokat mert az olyan hű de faxa...egyáltalán nem.

csak mondjuk egy új modern lapradiátornál a régi öntvény radiátorok gépészete nyilván nem lenne jó hozzá.

tehát radiátoronként nyugodtan számolhatunk plusz 10-15 ezerrel az új bekötések miatt, szelepek, szűkítők stb.

2015. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!