Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tető széldeszka festésénél...

Tető széldeszka festésénél érdemes festés előtt lenolajos kencével beitatni a deszkákat?

Figyelt kérdés
A régi festék egy része már lepergett, így a függőleges, jobban kitett felületeken már szinte csupasz a fa felülete.
2015. nov. 23. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első festésnél érdemes alapozni. Átfestésnél nem kell.
2015. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

lenolajkencét felejtsd el, az semmit nem ér.

régen jó volt mert nem volt más, de manapság vannak modern fa impregnáló szerek.

a régi festéket ha könnyen lejön akkor le kell drótkefézni finoman, ha kell akkor csiszolni is, aztán mehet rá egy rétegben az impregnáló, majd két rétegben maga pigmentes festék.

érdemes vízbázisú favédőszereket használni, egyrészt mert kb 1 óra alatt megszárad, másrészt pedig sokkal tartósabb a védelem mint az oldószeres favédőszereknél.

tapasztalatból mondom, évek óta festek faházakat, oromszegélyeket, és ragaljakat vízbázisú favédőszerekkel.

2015. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Imre777 válasza:

Én most Sadolin vastag lazúrral kentem be két réteggel, úgy, hogy nem alapoztam.

(Mi várhatü?)

2017. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Graciosa válasza:
Lenolajnál nincs jobb.
2021. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!