Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parkettára helyezett laminált...

Parkettára helyezett laminált padló süpped, hullámzik. A kivitelező szerint idomulni fog az idő során, pár hónap és beáll. Hihetek neki?

Figyelt kérdés
Felújításban vagyunk és kivitelező azt mondta, hogy a jelenlegi szalagparkettára nyugodtan rátehetjük a laminált padlót. Sajnos a lerakás után több helyen süpped, hullámzik, ami számomra elég zavaró. Azt mondta a kivitelező, hogy ez ilyen, ha lesznek rajta bútorok, utána idomulni fog a padló a hibákhoz és semmit nem fogok észrevenni az egészből. A parkettára egyébként 5 mm-es szivacsot és párazáró fóliát tettek, erre jött a laminált padló. A kérdés az, hogy várjak pár hónapot és tényleg javulni fog a helyzet vagy szedessem fel, betonoztassam, egyenlítőztessem ki, ami kb. 200.000.-Ft plusz költség jelentene.

2015. dec. 21. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi is így csináltuk, nekünk nem süpped. Mielőtt lerakta az ember, előtte nagyon sok helyen lecsavarozta a szalagparkettát, hogy ne recsegjen és egyenletes legyen a felület.
2015. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen állapotban van alatta a parketta. Így látatlanban nem lehet megmondani. Amúgy nagyon szakszerűtlen, igazi "fusizás" a rétegek egymásra építése.
2015. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amikor kiegyenlítődik, akkor a szakid szerint emelkedni is fog a laminált, ott, ahol most gödör van? Mert ha ráteszed a bútorokat, szerintem csak süppedni fog, minimális fizika ismereteimmel nehezem tudom elképzelni, hogy majd felemelkedik ott, ahol kéne. Ahol meg nincs bútor, hát...

Valahogy le kell pattintson téged, szerintem azért mondja ezt.

2015. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne hagy magad átverni. Ha már most mozog, később mégjobban fog. Szépen szétkopnak a nútok, majd el is törik, és szétválik. Ilyen gány munkát ne vegyél át, vagy legalábbis ne fizesd ki..
2015. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 acelsziv ***** válasza:

Eleve problémás, hogy hibás az aljzat és úgy volt lerakva a szalagparketta. Ha az mozod akkor mozogni fog a laminált is. Még nagyobb probléma, hogy a "szakember" ezt nem tudta.

Ez a szöveg amit elereszett amolyan "tartsátok a kéményt amíg fizetnek" duma

Semmiképp ne vedd át.

2015. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 JulesM111 ***** válasza:
0%

Szia Kérdező,


Mielőtt a szakit szidjuk, emlékezz vissza, mit is rendeltél valójában.

A szalagparkettára nem szoktak lamináltat pakolni, ( mert egy meddő baromság, vagy eladás előtti tuning ) csak ha a megrendelő "garasoskodni" kíván. Tudom, megvetted akciósan a lamipadit 2k/m2 áron, és a megfelelő lerakás még rádobott volna 8-10k-t m2-enként, és így lett csak 5ezer/m2 anyaggal, munkával, aminek Te is örültél.

Nincs mit mondani, melo megrendelésénél fuckoltad el.

Megoldás, autómatához fáradás, pénz ki, normálisan megcsináltat, vagy együtt élsz ezzel.

Nyugi, lamipadi képes idomulni, 3-5 évet kibír, miután az illesztések megrogynak, mint feljebb írták.

Mikor majd pár év múlva felszeditek, lesz meglepi...

2015. dec. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 acelsziv ***** válasza:

6: Szövegértés hol marad? Vagy te is a legaljához tartozol és véded a a mundért?

Idézem: "kivitelező azt mondta, hogy a jelenlegi szalagparkettára nyugodtan rátehetjük a laminált padlót."

Felfogod? Megkérdezték a szakembert és átverte őket.

Kérdező: ne vegyétek át a cuccot. Javítsa ki a szaki ha már elcseszte.

2015. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 JulesM111 ***** válasza:
0%

Kedves előttem lévő lakossági-építőipari tapasztalat nélküli válaszoló úr!


Ha a megrendelő olcsón és gyorsan akarja, akkor történik a fentebb említett jelenség, vagy nincs keret a rendes lerakásra.

Nem feltétlenül a mundért védem, csak próbáltam célozni rá, hogy a kedves megrendelő sem figyelt oda a dolgokra. A laminált padlók csomagolásán bazi nagy piktogramokon van jelölve hogy nem rakjuk le a lamipadit, mert berohadhat nem gyengén, plusz ha googlizik egyet, a lerakásról szóló infók elején is felhívják erre a figyelmet, arra is, hogy az aljzat kiegyenlítés is fontos, max 3mm/m-es hullámosság a megengedett.

Ha a megrendelő egy butaságra mondott igent, és nem elküldte a szakit a fenébe, ez valahol a vásárló hibája is valahol, miért "vásárol" hülyeséget. Én erre céloztam a korábbi hozzászólásomban!


Életszerű példák mindennapjaimból merítve, mellékkeresetként foglalkozom burkolással, kaptam már én is nem egy olyan megkeresést, hogy jó lesz az 5mm-es lépésgátlóval a meglévő parkettára ( mert rendes alzatkiegyenlítésre nincs, vagy nem akar zsozsót áldozni ).

Mivel ez nekem csak mellékes, és nem a mindennapi megélhetésem függ tőle ilyen megkeresésekre könnyen megy a nemleges válasz, de ha ez lenne a mindennapi megélhetésem, nyelnék egyet, és leraknám.

Rengeteg építtető annyi mindent akar gyorsan, és olcsón, na ekkor lesz sz@r a végeredmény.

2015. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! A helyzet az, hogy az ajánlatot egy helyszíni felmérés után úgy kaptuk, hogy a jelenlegi parketta jó állapotú, nem kell felszedni, mehet rá a laminált padló. Mivel a neten több helyen is olvastam, hogy nyugodtan rá lehet tenni a parkettára a padlót, ezért nem is kételkedtem benne. Mivel teljes felújításban vagyunk (jelenleg kb. 3 milliónál tart a költségvetés és még messze nincs vége), ezért bár minden forint számít, arányaiban mégsem kerül sokba a kiegyenlítés és szívesen rászánom, ha szükséges, mert csak ezt fogom nézni/érezni 10-20 évig. Tehát nem a garasoskodás a cél, hanem az, hogy a végeredmény legyen tökéletes. A gondom az (mint mindig), hogy mivel nem értek hozzá, ezért bízok meg szakembert a kivitelezéssel, aki ebből él, ez a szakmája és sajnos muszáj leszek neki elhinni mindent, amit mond. Tehát alapvetően elvárom minden ilyen esetben, hogy akit valamilyen munkával megbízok (legyen az fodrász vagy fogorvos) az tegyen meg mindent a tökéletes eredményért és ne akarjon átverni.

2015. dec. 31. 13:20
 10/15 JulesM111 ***** válasza:
0%

Ha a kivitelező azt mondta, hogy mehet rá a parkettára a lamipadi, csak gratulálni tudok neki. Egyszerűen idióta. Nedvesség -> fa -> párazáró réteg -> lépésgátló -> lamipadi = szép lassú rothadás.

Te meg a jó állapotú szalagparkettát leburkoltatod, emeled az aljzatmagassátot 12-15mm-rel, kész ezen én csak mosolyogni tudok ;)

Mindegy, te pénzed, te lakásod, te életed, tégy belátásod szerint.

2015. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!