Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi típusú, dupla szárnyas...

Régi típusú, dupla szárnyas ablakoknál melyiket érdemes szigetelni? A külsőt vagy a belsőt? Esetleg mind2-t?

Figyelt kérdés

2015. dec. 29. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ablakokat passzítani kell, az ütközéseknél bemarni és gumicsíkot húzni bele. Ha ezt megcsinálod, közel olyan lesz, mint egy korszerű ablak. Kettős üvegezést a belső szárnyba tesznek, de ha nem csinálod meg a passzítást, tömítést, csak kidobott pénz.
2015. dec. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vatafak ***** válasza:
100%
én a külsőre tenném a nagyobb hangsúlyt
2015. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, építész. A belsőbe érdemes tenni a duplát, a kettes rosszul tudja.
2015. dec. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az üvegezést nem akarom bántani. Csak ilyen öntapadó gumiszalagot raknék rá, passzítás után. A páraképződés elkerülése végett érdekelne, hogy a belső vagy külső ablakra rakjam a szigetelőt. Esetleg mindkettőre? Vagy akkor épphogy megreked az ablakok között a levegő, és lecsapódik a pára?
2015. dec. 30. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a technikát nem egészen értem, de leírom, hogy nálunk mi volt. (Évekkel ezelőtt). Kb. úgy, ahogy az egyes írta, de nem passzították (régen volt, még nem volt ilyen ablakláz), belemartak körbe egy nútot, abba belehúztak egy kis gumihengert, ami kis fogakkal illeszkedik a nútba.

Namost. Nálunk úgy jött ide az ürge, hogy a külső ablakba kell tenni. Nem tudta levenni a külső ablakszárnyakat a karnistól. Azt mondja, jó, akkor teszi a belsőbe. Így a belsőbe került. Jött a tél (akkor még volt tél), amikor a két ablak között a külső ablak vastagon bejegesedett, úgy, ahogy jégvirágos szokott lenni, csak éppen több milliméter jég volt rajta. Belülről. Hát ezek után, mivel az ablak mind a négy oldalát behúzta, én olvadás után :) az egyik oldalról (ahol a pánt van), minden ablakból kihúztam a gumitömítést.

De, ha sima majd minden boltban kapható, betű alakú vágási felületű kis ragasztós hátoldalú szigetelővel akarod megcsinálni, mi ha jól emlékszem, azt belülre tettük (régen olyanunk is volt). (Régi ablak).

2015. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:

ha csak pászításról, gumirozásról van szó, akkor mindkettőt meg kell csinálni. Hiszen ez az ablak úgy készült, hogy két azonos minőségű ablakszárny van, azok együtt adják a hőszigetelést, így a felújításnál is egyformán kell kezelni a kettőt.


Ha thermo üveget akarsz beépíteni, akkor tulajdonképpen az az ablakszárny lesz a meghatározó hőszigetelésű, ahova a thermo üveg kerül. Megoszlik a témával foglalkozók véleménye, hogy a külsőbe, vagy a belsőbe kell-e tenni a thermo üveget (és azt a szárnyat kell mindenképpen gumirozni is). Szerintem majdnem mindegy, hogy ez a külső, vagy a belső. a másik szárnynak utána már csak esztétikai szerepe van, hiszen a thermo szárny végzi a lényegi hőszigetelést.

2016. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!