Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló alá milyen...

Laminált padló alá milyen alátét fóliát érdemes rakni?

Figyelt kérdés

Sima 2mm-es vagy párazáró is szükséges?

(padlószőnyeg marad alatta)



2015. dec. 13. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

párazárót.

lényeg hogy aljzatból a párát és a nedvességet ne tudja felszívni a parketta.

ha marad alatta a padló szőnyeg, akkor sima fólia sátornak valót rakhatsz alá, nem kell 2mm-es, bőven elég az 1mm-es is.

csak előtte porszívózzátok ki a szőnyeget, hogy ne legyen semmi szmötyi ami kiböki a fóliát.

ha bár nem tudom a 2mm-es alatt te a polifoam-ot értetted?

mert az nem kell alá, elég csak a párazáró fólia, alátétnek ott van a padlószőnyeg, a polifoam úgyis csak zajcsökkentés miatt kell alá, de azt a funkciót ellátja már a padlószőnyeg.

2015. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

de szerintem, ha a padlószőnyegre csak a párazáró fólia kerül, akkor csúszkálhat majd az egész.

Én nem tennék azt sem, csak akkor, ha a földszinten van a lakás.

2015. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 az a lényege hogy "csúszkáljon" a laminált parketta.

dilatáció miatt mozognia kell az egésznek.

polifoam alátét lemezen is csúszik a párazáró fólia, talán még jobban mint a padlószőnyegen, mégis így kell lerakni szakszerűen.

a párazárást pedig nem szabad elhanyagolni, függetlenül hogy földszinten, vagy emeleten van.

én már csak tudom mert pár ezer négyzetméter laminált parkettát megcsináltunk.

volt olyan hely, ahol kóklerek rakták le a parkettát, és a szoba közepén kb 25 centi magasra fel volt púposodva az egész laminált parketta.

se dilatáció nem volt hagyva, nem véletlenül hívják úszó parkettának, az a lényeg hogy tudjon csúszkálni, a széleinél legalább 1 centit el kell hagyni körbe, és a szegély lécet sem szabad úgy felrakni, hogy alatta ne tudjon mozogni a parketta.

persze párazáró fólia sem volt alatta, úgyhogy lerakás után két héttel később úgy megszívta magát vízzel, hogy egy domb lett a szoba közepén.

de vannak fórumok bőségesen, utána lehet olvasni a szakszerű laminált padlólap lerakásnak.

2015. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!