Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitol rezonal, bug a meleg...

Mitol rezonal, bug a meleg viz kadtolto csapom kinyitaskor es elzaraskor a karacsonyi otnapos vizelzaras ota?

Figyelt kérdés

a villanyboiler,az viszont ment,amig nem voltam otthon,30 fokon.

ez volt a baj?

mi most a teendom?

a biztonsagi kis csapot mar folyattam ot percig,de a hiba nem szunt meg.



2016. jan. 14. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha régi típusú szelepes csap, lehet attól is, de utána kellene nézni, milyen javítás volt a rendszerben, mert lehet valamelyik cső nem megfelelő rögzítéséből adódóan is.
2016. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nagyon regi csap, husz eve mikor odakoltoztem, mar nem volt uj.akkor nme biztos,hogy abbol lett a baj,hogy a boiler ment, a viz pedig el volt zarva ot napig?
2016. jan. 14. 11:35
 3/13 anonim ***** válasza:

A "karacsonyi otnapos vizelzaras"-nak semmi köze hozzá!

Öreg-kopott-berágódott a csapfelsőrész és a szeleptányér.

[link]

Ha cserélhető, akkor csak a felsőrészt kell cserélni, ha annyira régi, akkor az egész csaptelepet.

2016. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
aha,ertem.
2016. jan. 14. 12:19
 5/13 A kérdező kommentje:
koszonom.
2016. jan. 14. 12:19
 6/13 A kérdező kommentje:
kedves toletek,hogy idot aldoztatok rames energiat.koszonom.
2016. jan. 14. 12:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálam egy hónapja az volt a gond, hogy eltört az elöregedett szelepgumi. Zárt rendesen, de vízengedésnél a vízáram valahogy kihúzta a tányérból a törött (lengő) részt. Dolgoztam vizesekkel, szóval van némi szakismeretem, de ezen meglepődtem.

Csere óta tökéletes megint.

2016. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tegnap a baratom megnezte, de nme tud vele mit csinalni,mert a csapbetet most volt csereve.azt mondja,az a baj,ohgy nem illeszkedik rendesen a feher kis muanyag es a csapbetet,vagy mi ehhez a mi nagyon regi capunkhoz.mar vettnuk obibol is ,praktikerbol is. mert csepegett a csap elozoleg.most meg bug,rezonal is nyitaskor.szerinte biztos,hogy a boiler es a karacsonyi elzaras miatt van a baj,mert elozoleg meg soha nme volt ilyen. mert a bolier melegiteskor ujra es ujra vizet szivott,mig nme voltam otthon,ettol lett levegos.
2016. jan. 15. 12:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Az elzárástól esetleg úgy lehet, hogy levált egy nagyobb darab vízkő a bojler belsejéből, aztán megszorult valami vékony átfolyónál, és az így átfolyó víz pont úgy rezonál, hogy zúg.


Nincs esetleg csempeszelep, vagy hasonló elzáró? Annak a tekergetésével meg lehet próbálni megszüntetni a zúgást.


Nem tudom, mi nem illeszkedik, de a fél col már 30 éve is fél colt volt, a háromnegyed meg háromnegyed volt.

2016. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
aha,koszi,ertem.
2016. jan. 19. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!