Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi (nagyon régi) fürdőszoba...

Régi (nagyon régi) fürdőszoba újjávarázsolása olcsón? Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
vettünk egy házat, de nem igazán maradt pénzünk így egy beköltözhető állapotot szeretnénk létre hozni. A fürdőszobában minden rossz. Nagyon régi kopott kád, csap, wc, rozoga csempe... Zuhanykabint veszünk illetve új mosdó és csap de a burkolás...hát arra már nincs pénzünk. Tudnátok adni tippeket? mivel lehetne helyettesíteni ami olcsó, és 1-2 évet kibír?

2016. jan. 18. 16:01
 1/5 Trafó1 ***** válasza:
Szerintem 1-2 évre csak valami látszat megoldást csináljatok, mondjuk öntapadós fólia, ha hozzá kell nyúlni az százezrekbe kerül, és egyszer úgyis hozzá kell, addig meg elég eltakarni a régi csempét.
2016. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Trafó1 ***** válasza:
Esetleg osb lapot feltiplizni a falra.
2016. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A falat mi nem olyan olcsón csináltuk, hanem Harzóval, de a padló speciel csomagolópapírból van, hígított faragasztóval, lazúrozva, lakkozva. Még csak pár éves és olyan, mint új korában, de olvastam, hogy másoknak is eléggé tartós a fürdőben is, ahhoz képest, hogy papír :D. Egész olcsó, de munkás, bár a csepp fürdőben ez nem sokat számított, a 3 szobában már más volt.

Nekem ez a kedvenc burkolatom, a fúgákat utálom, a Harzo pedig nem vált be padlóra. A konyhát és a teraszt is le fogom papírozni, mert szép és könnyen tisztítható.

2016. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Padló: jobb minőségű pvc meglehetősen olcsó. Nem a legvonzóbb megoldás hosszútávra, de rövidtávra jó. Olyan pvc-t válasszatok, ami nagyobb mintás - minden extra nélkül és visszafogottabb színeiben, lehetőleg világos. Pl. az ilyenek teljesen oké kinézetűek élőben is (mondjuk ennél olcsóbban is van):

[link]


míg az ilyen szúrja a szemet:

[link]


A fal mentén mindenképp szegélyezzétek, hogy ne látsszon a vágás a fel mentén.


VAGY a járólapokat festheted is csempefestéssel


A falra pedig több megoldás is van:

1. festés

2. fólia ragasztás - ebből is lehetőleg egyszínűt, egyszerűt.

2016. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én alulra vennék pvct a csempét kádat meg le festeném hogy ki nézzen valahogy és így fertőtlenítve is legyen. Addig míg jobbra nem telik meg teszi így is.
2016. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!