Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen meglepetés ért házfelúj...

Milyen meglepetés ért házfelújítás közben? Volt olyan probléma, amire nem számítottatok? Érdekes építészeti megoldások?

Figyelt kérdés
Nálunk egy közfal bontása közben derült ki, hogy arra terhelték a födémet. Nem volt vicces. Mindenki (építész, statikus, kőműves, ács) azt mondta, hogy nyugodtan bontsuk ki, nem lehet vele bajt okozni.
2016. jan. 18. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

hú hát hol is kezdjem...?

én magam újítottam fel a házat, csak a gépészetet kellett szakemberrel csináltatni, mert ahhoz nem volt szerszámom.

80-as években épült 110nm-es családi házról van szó, az egyik helységben mikor szedtem fel a linóleumot nem volt csak 2-3 centi beton az aljzaton, gondolom csak bedobtak pár lapáttal a sima földre és kész.

ez után több helyen is megvizsgáltam az aljzatot szintén 2-5 centi között volt simán a földre betonozva, és arra jutottunk hogy nagykalapács és újra betonozás az egész beltéren.

beltéri ajtók cseréjénél volt olyan ajtó, nem túlzok 8 centivel volt ferdébben berakva a függőtől.

mondjuk az az ajtó soha nem maradt nyitva, szó szerint becsapódott magától, annyira ferdén volt berakva :D

akkor az egyik belső használatra (van kazánhoz is, ez kandallóhoz lett anno csinálva) szánt kéménynek nem volt takarító nyílása, a mennyezet alatt kb 20 centivel volt a bekötés plusz egyben a takarító nyílás is.

lusták voltak kiméretű téglával kezdeni, így simán elkezdték válaszfal téglával szorosan (tömören) egymáshoz falazva, mikor elérték a kb 2 métert onnantól jött a kémény tégla.

olyan hogy függőleges falak?

örültem ha 2-3 centi volt csak 2 méteren a falban.

így az összes falat belül le gipsz-kartonoztam kihoztam függőbe (mennyezetet vízszintbe), oldal falakra ragasztva, mennyezeten meg rendesen szerelvényekkel.

minden nagyon kókler módon volt megcsinálva...igaz a mondás hogy a felújítás relatív sokkal többe kerül mintha újat építene az ember.

tetővel, beltérrel, homlokzati szigeteléssel és lábazati víz ill. hőszigeteléssel (ja igen a járdát is körbe fel kellett törni mert semmi víz szigetelés nem volt a lábazaton, és az összes vizet szívta fel a fal) új nyílászárókkal került 7,5 millióba.

kb olyan 2,5 millió meló díjat spóroltam meg azzal, hogy szinte mindent én csináltam, csak amit a garancia miatt nem lehetett pl ablakok beépítése, vagy a tető szerkezet cseréje -csinálta szakember.

2016. jan. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ház ugyan, panel lakás, de pl. a WC lefolyócső félig el volt dugulva, ott öntöttek le valamikor építési törmeléket, az meg belekötött, az előző lakók valószínűleg soha nem cserélték ki az eredeti WC csészét, mert akkor észrevették volna.
2016. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
nagyjából nulla alapja volt a háznak. De a statikus is azt mondta, hogy ha kihívjuk előzetesen, mielőtt megvettük, nem tudta volna megmondani hogy gond van, amíg fel nem tártuk az alapot.
2016. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mit csináltatok az alappal? Lehet azzal egyáltalán tenni valamit? Vagy inkább eladtátok és vettetek másikat?
2016. jan. 19. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
kérdező, mit csináltatok, amikor észrevettétek a ráterhelt födémet?
2016. febr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsénkre pont ott volt a tetőfedő csapat, hoztak dúcokat, majd lebontottuk az egészet, és új födémet készítettünk.
2016. febr. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!