Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás felújításánál...

Panel lakás felújításánál kisebb vita alakult ki két szaki között, már ami az egyes munkafázisok sorrendjét illeti. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A laminált padló és a beltéri ajtók sorrendjében nem tudnak megegyezni. Az egyik szerint az ajtót majd a már letett padlóhoz kell igazítani, a másik szerint pedig legelőször mindenképp az ajtókat kell betetetni és csak azután padlózni...

2016. jan. 25. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Előbb az ajtót kellene beépíteni. A kész ajtófélfához, küszöbhöz kell hozzá vágni a laminált lapokat.
2016. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

egyiknek sincs igaza, csupán csak a nagyobb melót akarják "megúszni"

esztétikai szempontból akkor szebb ha a burkolat van előbb meg, aztán az ajtótok, ez kevesebb munkát igényel a burkolónak.

másik oldalról pedig az ajtókat azért akarja előbb berakni az (asztalos?) mert akkor neki nem kell foglalkozni azzal hogy pontosan építse be az ajtókat, megfelelő dilatációs hézag a laminált parketta csatlakozásoknál stb, meg a PUR hab ragasztásnál sem kell foglalkoznia az esetleges kifolyó habbal, ugyanis a betonról könnyen fel lehet vakarni, a parkettáról már kevésbé.

így fóliázni kell, vagy legalábbis letakargatni a parkettát valamivel.

nézd, én itthon előbb burkoltam, aztán építettem be az ajtókat (7 darabot) így megspóroltam rengeteg felesleges szabást, ami egyébként így is úgy is csúnya lett volna az ajtótok körül.

2016. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Neked van igazad. Olyan sorrendbe kell csinálniuk, ahogy te kéred.

Egyébként szerintem is először az ajtó. Nálunk ajtócsere nem volt. Így nyilván az ajtók fent voltak padlózásnál és nem okozott gondot.

2016. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 manapság már nincs küszöb új beltéri ajtóknál, helyette burkolat váltó profil van.

így általában a burkolat az ajtótok alatt helyezkedik el, mivel küszöb hiányában simán be lehet engedni alá.

2016. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utólag szerelt tokos ajtóknál a tokot a laminált padló lerakása után szoktuk elhelyezni. Szebb is és rakni is könnyebb, ha előbb a padló kerül le. Küszöb általában már csak vizes helyiségeknél fordul elő.
2016. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen ajtó?
2016. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Egyszerű, utólag szerelhető tokos beltéri ajtókról lenne szó egyébként és küszöb valóban nem lesz az egyes terek között, csak váltóprofil ...
2016. jan. 26. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!