Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A mosógépnek és mosogatónak...

A mosógépnek és mosogatónak van egy túlfolyója, ami alatt egy műanyag palackban fogjuk fel a vizet, hogy lehetne ezt kiiktatni, hogy ne legyen ilyen "túlfolyt" víz a házban?

Figyelt kérdés

Gyakran mellémegy, vagy ha nem figyelünk, megtelik, és kifolyik a víz. Ott penészes a fal is.

Hogy lehetne ezt a túlfolyót kiiktatni?

Már az előző lakónak is volt, egy pici műanyag pohárkája van alapból, de az túl kevés, hogy felfogja a vizet.


2016. febr. 10. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
normál esetben ott nem kellene kifolynia a víznek, az egy biztonsági berendezés. ott más bibi lesz
2016. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Trafó1 ***** válasza:

Eredetileg annak bele kellene lennie kötve a lefolyó rendszerbe.

kb így: [link]

2016. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Trafó1 ***** válasza:
Mosogatón mit értesz, kézi mosogatót vagy mosogató gépet?
2016. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Trafó1 ***** válasza:
Végül is mindegy mert be kellene lennie kötve valahová.
2016. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Trafó1 ***** válasza:

itt is találsz ojan lefolyó csőrendszert amibe bele van kötve valami berendezés.

[link]

2016. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

akkor ezt egyszerűen kispórolták onnan?

én nem értek hozzá, és a párom sem, már így volt ezzel a megoldással, mikor megvettük a házat.

sima kézi mosogatóra gondoltam. mikor nagyobb adag vizet öntök bele, akkor ezen a túlfolyón folyik ki a víz.

egyébként nem egy barkács megoldás, mert rendes műanyag cső, az egyik vége kerek formában végződik, a falhoz csatlakozik, a másik vége pedig maga a kis műanyag pohár, egyben van az egész, szóval tuti lehet ilyet kapni erre a célra.

meg is őrülök, ha oda ez a fehér tartályos valami kellene, amit belinkeltetek, és azzal megúszhattuk volna az egész penészesedést.

de ha az is egy műanyag valami, meg ez is, akkor mi értelme volt ezt betenni? spórolt vele 200 forintot, vagy mi?

2016. febr. 10. 18:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha jól értem azt amit leírsz akkor az a túlfojó nem túlfojó hanem egy mosogatógép szennyvíz bekötése.

Valamikor ott egy mosogatógép üzemelt aztán azt leszerelték és ottmaradt a szennyvíz bekötő cső amit legalább lekellet volna dugózni annak aki a mosogató gépet leszerelte de ezt nemtette meg.

Ha tudnál feltenni pár fotót akkor biztos megoldást is tudnék javasolni, de így látatlanból nemakarok butaságot mondani.

2016. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a kérdés kiírása után azonnal nem értettem, miről van szó. Aztán a következő válaszok alapján még inkább elbizonytalanodtam, mert pontatlan, inkonkrét, össze-vissza válaszok születtek.

Amikor #2 belinkelt egy lefolyó rendszert, akkor rögtön feltűnt, hogy talán az oldalsó olivás csőcsatlakozású részre gondolnak többen, de a képen nem volt felíratozás. Amikor #7-es a mosógép csatlakozásra utalt, azaz arra az olivás csőcsatlakozásra, amire én is gondoltam korábban, vagyis hogy talán ez kapta a "túlfolyó" elnevezést, akkor némieg megnyugodtam. Ugyanis, ha valóban erről van szó, akkor azonnal házilagosan is meg lehet oldani a dolgot, mégpedig kétféleképp. Vagy kivág az ember (vagy vesz) egy kerek, lapos gumi lapocskát, amit a lecsavart műanyag hollandi anya alá tesz tömítő lezáróként és ezáltal elzárja a víz útját kifelé. Van egy másik megoldás is, fog egy puha, hajlítható gumi vagy műanyagcső darabot, amit ráhúz az olivás csatlakozásra, majd dugóval lezárja a cső másik végét, esetleg egyszerűen visszahajtva megtöri, majd abban a helyzetben madzaggal vagy dróttal megköti, rögzíti és így zárja el a víz útját.

2016. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolok, hogy mosogatógép lehetett oda bekötve. Ha igen, azt csak le kellene dugózni. Ha egy képet feltennél, többet tudnánk mondani.
2016. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A mosogatógép, és a kézi mosogató is ide van bekötve.

A poharas megoldás megszűnt, a héten vettük ezt a szürke műanyagot.

De továbbra is kiszökik a víz, ezért van alatta a műanyag tálka.

Tavasszal csempéznénk itt mindent, addig ezt meg kéne oldani, de ha ez sem jó megoldás, akkor mi?


[link]

2016. febr. 28. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!