Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogházat érdemes felújítani?

Vályogházat érdemes felújítani?

Figyelt kérdés

Egy hosszú parasztházról lenne szó. Cserepeket cserélni kell, valszeg a tető szerkezetet sem ártana kicsit jobbá tenni. Ezen kívül festés, padlózat és a egy rész bontása lenne.

Érdemes belekezdeni, vagy inkább eladni?



2016. márc. 3. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2016. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:

A vályog nagyon jó anyag. Télen meleg, nyáron hűvös. Tetőcsere bármelyik házon esedékes lehet. Ezen kívül még egy lábazati szigetelés sem árt, mert az biztosan nincs.

Miért kell bontani?

2016. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krek87 ***** válasza:
100%
Ha elakarod adni valószínűleg csak áron alul fogod tudni. De ha lakni akarsz benne szerintem megéri felújítani.(persze ha nincs nagyon rossz állapotban, kölönben pénztemető) Nagyon kellemes kis otthont lehet vályogházból varázsolni. Nekem akárki akármit mond én vályogház párti vagyok. Igaz többet kell vele foglalkozni mint egy téglaházzal. Én személy szerint sokkal jobban érnem magam a vályogban mint téglában jobb a "klímája"
2016. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kell nézetni szakemberrel, két vályogház között is óriási lehet a különbség... Általában - ha szereted a hagyományos életformát, érdemes felújítani. Egy jó vályogház hangulatos, egészséges a klímája. Külön szaktudás kell hozzá, modern (mű)anyagokat nem visel el.
2016. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egy nyári konyha rész tartozik hozzá, azt kell bontani. Nincs nagy baja, csak nem tudnám mire használni, mert úgy szeretném, hogy egy nagyobb konyha legyen a házon belül.

2016. márc. 3. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs különösebb baja (vizesedés, süllyedés, szóval ilyen komoly), s szeretnél egy csinos vályogházban lakni, érdemes lehet. De pl. elég érdekes dolog szigetelni, nem lehet csak úgy akármivel (bár van, aki megteszi, de nem ez a helyes mód). Ha megfelel szigeteletlenül, az más, nekem az általa biztosított hőszigetelési szint közel sem elég, a mai világban az elég szerény, bár tény, hogy nem a legrosszabb.

A nyáron hűvös az valóban kellemes benne, legalábbis az én házam elég jól hozta ezt. Télen akkor meleg, ha fűtik, de persze a közepes hőszigetelési képessége (ez ilyan hozzávetőleges jelző, de a vályogházak sem egyformák) azért tesz valamit, ha nem rosszak a nyílászárók sem.

2016. márc. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyári konyha hasznos dolog, ha nincs különösebben útban, gondold át a lebontását. ( Akár vendégháznak is jó lehet.)
2016. márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!