Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sok/kevés/reális ez az ár egy...

Sok/kevés/reális ez az ár egy teljes ház víz-és fűtésszereléséért?

Figyelt kérdés
120 négyzetméteres családi házat vettünk, ezt újítjuk fel. A szerelők munkadíjként 450 ezer Ft plusz áfát kértek. Ebben bent van a teljes fűtésrendszer bontása, újra vezetékelése (aljzatban), új radiátorok beszerelése, teljesen új kiegyenlítő és keringetőrendszer kiépítése, vízvezetékek bontása, új vezetékek elvitele, bojler beszerelése, szennyvízkivezetés két új helyen. Mi örültünk az árnak, abszolút baratinak érzem (20 km-re kellett kijárniuk egyébként). De egy barátunk szerint átejtettek minket a palánkon, mert ez sok érte. Amennyire fel tudjuk mérni, minőségi munkát végeztek (a radiátorok bekötése pl szerintem példaértékű, egy cm cső nem látszik, úgy megoldották, hamar is melegszik a rendszer, ezzel sincs baj és víz is folyik a csapokból, bár még beköltözni nem tudtunk, így lehetnek rejtett hibák). Valóban sok ez ennyi munkáért? Kedves ismerősünk egyébként a brigád főnöke, így azt mondta, hogy kedvező áron fognak dolgozni, szerintem tartották is a szavukat.
2016. márc. 18. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó munkáért reális. Biztos van aki kevesebbért elvállalja, aztán jönnek a nem várt költségek már közben, később meg a károk, meg a javítás....
2016. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egy kicsit nagyobb a ház és 120000 volt a munkadíja a fűtés szerelésnek (csövezés és radiátorok beszerelése) a vegyes tüzeléshez a tartály és a kazán össze vissza csövezgetésére a munkadíj 50000ft volt. Én 4 embertől kértem árajánlatot és az volt a második legolcsóbb...aki ennél olcsóbban csinálta volna az ott kezdte,hogy az egyik részen szinte kész hullámvasutat akart volna csinálni mert egy ajtó miatt már az ajzat betont akarta volna kivésni úgy,hogy a nagy belmagasság miatt az ajtó fölött még van 1,5 méter a mennyezetig és mind ezt úgy,hogy azzal indítottam nem szeretném ha a fél ház szét lenne bontva.Szóval szerint azokért a munkákért amiket írtál a 450+áfa teljesen jó
2016. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van az ár.

Ha minőséggel elégedett vagy, akkor ez egy siker sztori.

2016. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Főleg, ha azt nézzük, hogy garancia esetén is bizalommal lehet fordulni hozzá.
2016. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!