Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le tudtok beszélni róla?

Le tudtok beszélni róla?

Figyelt kérdés
Be akarom köttetni a három fázist. Valójában nincs mire használnom, csak rönkhasítót, meg körfűrész kapcsolnék rá, meg talán betonkeverőt. Mégis úgy érzem, hogy kell nekem. Voltatok már így?

2016. márc. 22. 22:08
 1/7 anonim válasza:
Hajaj én minden nap erről álmodom.
2016. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, egyikhez sem kell !!


Nálam van vagy 25 éve, de még sohasem kellett.

2016. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak lebeszélni róla. Ha nekem pénzem lesz, s már a többi dolog meglesz a házon, házi szélerőművet is szerzek.

Tudom, hogy sosem térül meg, nem baj. Kell. (Bár vannak észérveim is mellette :))

2016. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi eddig simán elvoltunk 1 fázissal és 16 amperral miután a villanybojler helyett gáz lett.... Tuti villanytűzhelyet szeretnénk így 3 fázis lesz, a szerelő szerint ha már valamibe belekezdünk akkor érdemes rendesen és ha nem mi akarjuk a papírmunkát végezni akkor duplán ki kell fizetni neki az azzal járó macerát ha később növelni akarjuk...így ne 32A amit osztogassunk hanem 48A így 3 X 16A lesz össz vissz 150ezerért (új óra is lesz új helyen).... Így legalább ha később ide oda klímát akarunk stb stb legalább ezzel nem lesz probléma
2016. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3x32 amperes háromfázisú betápom van.

A garázsban van egy háromfázisú dugaljam.

Az életben eddig soha nem volt beledugva semmi.

2016. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért van előnye is. Gyakran előfordul, hogy áramszünet esetén csak az egyik fázis megy el. Ha szétosztod a házadban a fázisokat, akkor ilyen esetben nem maradsz teljesen áram nélkül és ha például átdugod a hűtőd egy másik konnektorba, akkor nem olvad le.

Persze ha nagyobb áramfelvételi igényed van, akkor szintén jobb, mint egy fázis nagyobb áramerősséggel.

2016. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha nekem pénzem lesz, s már a többi dolog meglesz a házon, házi szélerőművet is szerzek.

Tudom, hogy sosem térül meg, nem baj. Kell."


Ez az az érv, amivel nem lehet, és nincs is értelme vitába szállni :D És ezt most teljes jóindulatból mondom.

Én ugyanígy vagyok a fatüzeléssel. Hiába koszosabb, nyűgösebb mint a gázfűtés, nekem akkor is fatüzelés fog kelleni, ha esetleg akár drágábbá is válna mint a gáz.


Szóval kérdező, ha úgy érzed, nagyon kell neked a három fázis, akkor köttesd be bátran, legfeljebb sosem fogod használni. De lesz :)

2016. márc. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!