Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hangszigetelő tapétát próbált...

Hangszigetelő tapétát próbált már itt valaki? Ha igen, mekkora falfelületre, egész helyiségre vagy csak 1-1 falra, mennyire vált be? Lehet esetleg felrakás után még rátapétázni?

Figyelt kérdés
Szeretném hangszigetelni az egyik szomszéddal szomszédos falat, mert átszűrődnek zajok, alapvetően nem hangosak, csak a fal vékony a két lakás között, én meg nem vagyok kíváncsi a magánéletükre ilyen szinten. Viszont nem próbáltam még ilyen burkolatot, kíváncsi lennék tapasztalatokra azon túl, amik egyébként az ilyeneket gyártó cégek oldalain információként kint vannak.
2016. ápr. 4. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Parasztvakítás. Elvileg sem működhet tapéta vastagságban.
2016. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi lehetne jó ilyen esetben? Panel lakásról van szó, úgyhogy nem nagyon lehet a falakhoz hozzányúlni, csak utólagos megoldások jöhetnek szóba.
2016. ápr. 4. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Gipszkarton, és mögé pár centi hangszigetelő anyag, pl kőzetgyapot. Azt lehet festeni, tapétázni. De csodát ne várj.
2016. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a konnektorok mögött és kötődobozokat, mert lehet, hogy ott egybe van nyitva a két lakás :)

Oldalsó szomszéd jellemzően nem szokott áthallatszani panelban, az a téglalakások bája. Az a 15cm beton a beszédhangot durván megfogja. A mély hangokat meg semmivel nem tudod csillapítani, mert az egész szerkezet viszi.

Esetleg szedd fel a padlót, hátha ott van valami hézag a fal tövében.

Én is a gipszkarton előtétfallal próbálkoznék ha ezek nem jönnek be.

2016. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs "összekötve" a két lakás, a felújítást falig bontással kezdtük és a konnektorok is újra lettek tervezve. :-) Egyszerűen csak vékonyabbak a falak, mint ahonnan költöztem, panelban éltem korábban is, de a szüleim lakásában (a 80-as években épült) sose volt így áthallás.
2016. ápr. 4. 18:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Beszélgetéseket hallok át, ez régebbi építésű, mint a szüleimé.
2016. ápr. 4. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokat próbálkoztam. Ami valamit használt:

Szekrény saroktól sarokig, plafonig.

Egész nap ment a rádió

2016. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!