Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Használjak t8 led fénycsövet?

Hektor96A kérdése:

Használjak t8 led fénycsövet?

Figyelt kérdés
Egy hagyományos 3x36 wattos armatúrában szeretném kicserélni a fénycsöveket led fénycsövekre. Jól tudom hogy annyit kell csinálni hogy kiszedem a gyújtót? Vagy át kell hidalni a folytót is? Meg valahol olvastam hogy a led fénycsövek néha nagyon melegszenek ez igaz?
2016. máj. 6. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Szokott hozzájuk lenni a gyùjtó helyère valö alkatrèsz. Ès van amihez előtè5 sem kell.
2016. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A led fénycsőnek nem kell se gyújtó, se folytó, ezeket ki kell kötni.


Kicseréltem én is ilyenre a konyhában (pont az elektronikus előtét romlott el, ára ugyanannyi lett volna mint egy új lámpa gondoltam lesz helyette márkásabb led cső és nem kell többet hozzányúlnom. Eddig így is lett.).


Nekem nem tűnt fel, hogy melegedne. Valamennyivel nagyobb fényerő, 36W helyett 10W körüli fogyasztással, elvileg is inkább kevésbé kellene melegednie a kisebb villamos teljesítmény miatt, de majd az okosok megmondják.

2016. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!