Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem irreális ez az árajánlat?

Nem irreális ez az árajánlat?

Figyelt kérdés
560 ezer ft-os árajánlatot kaptam lakás festèsre:( A lakás 53 m2, a festendő felület kb 230 m2. A munka 4 helyiségben régi tapéta leszedése, 2* glettelés ès festés, 6 db ajtó mázolása, átjáróba kb 250*260 cm szekrény mázolás, fütés csövek festése. Ez anyagos ár, és Budapest, társasház 4. emelet, lift nincs. Nekem ez rengetegnek tűnik:(
2016. aug. 6. 10:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem akar lúzerekkel ismerkedni!
2016. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom. Jött még egy ajánlat, az 360 ezer, de anyagköltség nélkül. Kb 210-230 négyzetméterre mennyi lehet az anyag? 2* kell glettelni, sok helyiségben tapéta van, és festeni szeretnénk, nem tapétát.
2016. aug. 11. 13:08
 23/27 anonim ***** válasza:
200e körül. Attól függ glettelés alat mit értenek. Egy simítóvakolat felhúzását, vagy csak foltokban javítást és hogy milyen márkájú anyagot használnak.
2016. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Azta:(
2016. aug. 11. 21:40
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

A festést te is megcsinálhatod, nem olyan nehéz, csak nézz meg pár oktatóvideót a youtube-on. Így máris mínusz 70e munkadíj. A csöveket is magad csinálhatod, azzal is kevesebb lesz. A tapétát se nehéz leszedni, csak előtte be kell nedvesíteni meleg vízzel.

Azt viszont megkérdezhetném, hogy a lakás milyen? Régi polgári, vagy új építésű? Csak mert nem mindegy, hogy milyen festéket fogsz használni.

2016. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Régi, 1965-ös salakos, téglás társasház. De festő fogja csinálni, mert egyedül lennék az egészre, és csak 10 nap szabadságom van. A tapétával küzdök, de vizesen is jön vele a glett is. A gletteléstől féltem, meg a mázolástól. Ha a falat szépen megcsinálja a festő, akkor legközelebb magam festek.
2016. aug. 15. 12:57
 27/27 anonim ***** válasza:
71%

Ha a tapétával jön a vakolat, annyira nem nagy baj, mivel úgyis gletteltetni fogod. Így legalább az amugy is laza felületek lejönnek.

Az ilyen épületekre én meg azt javasolnám, hogy mésszel fesd ki és semmiféle képpen ne használjanak diszperziós impregnálókat. Diszperziós festék megfolytja a falat, amitől a pára majd bentreked, dohos szag lesz és ha nincs folyamatosan szellőztetve, akkor akár penészedhet is.

2016. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!