Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló vagy járólap?

Laminált padló vagy járólap?

Figyelt kérdés

A konyhába és az előszobába kellene - egy légtér egyébként- de csak a fa mintásak tetszenek. A többi valahogy nem.. Viszont a fa mintás 4-5-6 ezer ft/nm, az nekem nagyon sok, plusz a lerakás ugye. Még egy két járólap talán bejön, de ott is a lerakás.. hát egy vagyon! Én pedig fiatal, egyedüli keresetből felújító nő vagyok.. A laminált padló tényleg ennyire nem való konyhába?

Érveket ellenérveket várok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinek van, és megbánta-e, vagy élete legjobb döntése volt?! :)


Nagyon nagyon köszönöm! < 3



2016. aug. 14. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2016. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Olvastam már, köszönöm. Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi:)
2016. aug. 14. 15:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Konyhába semmiképp sem való, már a lefröccsenő zsiradék meg minden gondot okozhat és egy idő után bármivel takarítod csúnya lesz. esetleg még annyit variálhatsz hogy vagy famintás PVC-t veszel padlóra sajnos nem tudom milyen árba mozog de hosszú távon az se nyerő sajnos. Vagy kinézel egy jó laminált parkettát ami tetszik és mielőtt megveszed keress a színéhez hasonló olcsó járólapot. A járólapot oda teszed le ahol a főzősarkod van meg ahol étkezel, és burkolatelválasztóval elválasztod és utána mehet a laminált padló. Én így csinálnám, de sajnos mindegyik drága mulatság. Meg ha van egy ügyes kezű ismerősöd aki letudja rakni, akkor vele beszélj inkább hogy segítsen.

A laminált parkettát nem nagy dolog lerakni. Mi amikor a házat újítottuk a barátnőm egyedül megcsinálta a hálószobánkba ameddig dolgoztam, nekem csak annyi dolgom maradt hogy a csövek mentén meg a sarkoknál ahol a kémény van ott leszabjak belőle egy pici részt és ennyi. Mi régi parkettára raktuk rá, a parketta és a laminált parketta közé filcet tettem, de lehet tenni akár régi padló szőnyeget is amiért már nem kár, lényeg hogy valami legyen. Filcet a munkahelyemről hoztam el amit leselejteztek és erre tökéletes volt még. A nappalinkba a padlószőnyegre tettem rá simán, mivel alatta szintén parketta volt így pici szögekkel pár helyen oda erősítettük, így ragasztani sem kellett. Persze ott ahol beton volt és a betonra rátettem a filcet ott ragasztani kellett a parketta összeillesztő éleinél de csak pár helyre tettem pici pöttyöket az bőven elég volt.

2016. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem laminált padlóm van, 15 éve van lerakva, kb 3 éve lepattant az egyik léc sarka (leejtettem valamit), azóta az ott kopik. Közepes kopásállóságú amúgy, mert az tetszett színben, mintában, a magas még mindig bírná valószínűleg. A színt nem választottam túl jól (kicsit sárgás barna volt), azzal számolni kell, hogy ahol kopik, ott hófehér lesz, minél sötétebb rajzolatút választasz, annál jobban látszik ez. Én a koszolódásával nem küszködtem, ugyanannyit takarítottam, mint a járólapot előtte, semmi kirívó. A járólapot is szerettem, kényelmes volt, csak a járólap barátságosabb, melegebb hatást kelt. Ha a mintához ragaszkodsz, akkor lehet famintás csempét választani, az szerintem mindkettőnek a legjobb tulajdonságait ötvözi, és az nem kopik így! :)
2016. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*a laminált padló barátságosabb, melegebb hatást kelt, elírtam
2016. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A megszólalasig hasonlít a lamináltpadlóra a vinil padló. Használható konyhában, fűrdőben is.


[link]

2016. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a konyhában parketta van. Nem a mi döntésünk volt, "megörököltük". Nem nagy konyha és L alakú, a hosszú szárban van a tűzhely, a rövidben a csap. A KIKA-ban vettem egy vastag műanyag lapot, ami direkt padlóra való, hogy megvédje. Így oldottam meg, hogy a fröcsögő olaj és a víz ne ártson neki. [link]


De az előszobába mégiscsak járólap kellene :( Ott sokat kell mosni a padlót, nem bírná a gyűrődést.

2016. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudom leválasztani, mert egyterű. :/ De valószínű hogy járólap marad, valahogy kinyögöm az árát.. Meg lesz egy kandalló, ami lehet h a legfontosabb tényező. De a kérdés kiírásnál már el is felejtettem.. :)
2016. aug. 14. 18:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi is az idén újítunk fel, egyelőre épp csak a konyha padlója van meg.

Meg sem fordult a fejemben a laminált padló, pedig a férjem odáig van érte, de konyhába még ő sem említette.

Mi is famintás járólapot vettünk, 2600 ft volt nm-e a tüzépen, de egyébként a Praktikerben is 3000-4000 ft között van.

Az OLCSÓ laminálttal sem jössz ki jobban, ahhoz is kell egy pár plusz dolog, nem csak annyi az ár, ami maga a padló.

És ha nem csináltál még ilyet, nem javaslom, hogy te csináld, mert vannak ugyan ezermesterek, de millió olyan háztartás van, ahol igenis látszik, hogy házilag lett megoldva a burkolás, és hát nem túl szép a végeredmény, csak amolyan "jó az nekünk".

Mi inkább fizettünk a lerakásért, igaz így drágább volt, emiatt csúszik a falicsempe.

Írták, hogy a zsiradékot, stb. nem bírja, erre van megoldásként a műanyag lap, de ez megint csak az én véleményem, hogy csúnya.

Nem tudom, más hogy van vele, épp a padló lényege vész el, ha már rá kell tenni egy másik réteget. Így mi értelme? Mintha a kanapét bevonnád folpack-kal, hogy ne érintkezzen a rajtad lévő ruhával.

A másik a nedvesség, szerintem ebből van a legtöbb a konyhában.

Vizes helyiségbe egyszerűen nem való, csak a nagyon drága fajta, az meg nem a te pénztárcád, ahogy olvasom. Ha olcsón akarod kihozni, az nem lesz vízálló, és nagyon csúnya lesz a vége.

Az irodámban laminált padló van, szóval ez tapasztalat, ahogy kérted: egyszer hétvégén áramszünet volt, és leolvadt a hűtő. Ne kérdezzétek, miért ott van, így örököltem meg az irodát, de egyébként tök kényelmes így. Szóval leolvadt, és arra mentem be hétfőn reggel, hogy áll a víz az irodában. A padló... csodaszép. (érezd az iróniát...). A farostlemez bútorok - megdagadtak 3x akkorára. Ez kiszáradás után is úgy marad.

Nem, nem és nem.

Konyhába nem való.

Én legszívesebben a szobába is járólapot tennék, mert könnyű tisztíani, és mivel tiszta homok a környezetünk (falu), a szobákban is rengeteg por van, lábon is behordjuk, meg egész nap nyitva az ablak, a szél is behozza, meg a kocsik is felverik.

Persze portól a laminált padlót sem neéz tisztítani, szobában annyi előnye van, hogy nem hideg, jöhetsz-mehetsz mezítláb vagy zokniban. De mivel én papucsban mászkálok idebent is, nekem nem gond, ha hideg.

2016. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk épp most kerül lecserélésre az előszobában a laminált padló. Biztos nem a legminőségibb került annak idején (úgy 10 éve), mert ahogy az várható volt, túlfutottunk a költségkereten. Nedvesség azért érte, eső, hűtőből (nálunk kint van) kiboruló ez-az, kutya által kirágott tej, és hát utóbbi pár évben már nagyon nem volt esztétikus, vetemedett az illesztések mentén.

Nem tudom, milyen hosszú távra tervezel, de ha belefér, próbáld meg a járólapot.

2016. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!