Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kaptunk gázszerelőtől árajánla...

Selkino kérdése:

Kaptunk gázszerelőtől árajánlatot de kettéált kicsit a szemem. Két napos munkáért összesen 263000 Ft munkadíjat kér. Vagy csak én sokallom?

Figyelt kérdés
. Van benne gázterv, házcsövek le-, felszerelése, cirkónak a fűtés részének beözemelése, gázóra csere. Kicsit durvára jön ki az óradíjja.

2016. aug. 18. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Ebben szerintem benne van az anyagköltség, a terv elkészítése és engedélyeztetése, ami nem kevés.
2016. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez az ajánlat, csak túl sok karakter volt:

Meglévő gázvezeték bontása mért oldalon a gázóra és a kazán között anyagdíj 0.- munkadíj 18000.-

Kazán bekötése víz és fűtés oldalon rézcsővel 4db golyós elzáróval, töltés ürítéssel anyagdíj 22310.- munkadíj 42600.-

Gázvezeték szerelés rézcsővel press idomokkal anyagdíj 59870.- munkadíj 45000.-

Fűtési rendszer vegyszeres tisztítása anyagdíj 18600.- munkadíj 45000.-

Iszapleválasztó beszerelése anyagdíj 25990.- munkadíj 4500.-

Eph szerelés ,mérési jegyzőkönyv anyagdíj 11400.- munkadíj 19800.-

Fi-relé beépítése anyagdíj 9800.- munkadíj 5000.-

Gázterv munkadíj 45000.-

Gázóra le-fel szerelés munkadíj 23000.-

Gáz meo munkadíj 45000.-

2016. aug. 18. 16:11
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Kérj több helyről ajánlatot, kérdezz ismerősöket, hogy kinek mennyiért csinálták és milyen munkát végeztek. Sajnos a szakember nem olcsó mulatság.
2016. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
89%
Szerezz be még egy ajánlatot legalább. Bár őszintén mondom, az árak sem jelentenek semmi szerintem. Mire felépítkeztünk annyi rossz munkát végeztek nálunk, hogy rettenetes. Azóta inkább azt keresem, hogy ki dolgozik normálisan, ha drágább az sem érdekel, de nem kell 2 hónap múlva keresned egy másikat, mert az előző cseszik visszajönni és garanciálisan kijavítani.
2016. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne sokald,örülj ha egyátalán meg csinálják .Nálam gázkészüléket javított /5 óra/haveri áron 10 e.ért .
2016. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Kérj másik ajánlatot de ne számíts sokkal olcsóbbra.

A gázszerelés elég speciális szakipari munka. Ha a burkoló hibázik max leesik egy csempe. Ha a gázszerelő hibázik elszállhat a tető is. Komoly felelősség.

Ez meglátszik a munkadíjakban.

2016. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

abszolút sokallom. igy is 15-én kellett volna kezdjen, csak tegnap küldte el az árajánlatot, mert "nyaralt". szerintem teljesen túlvállalta magát és ilyenkor olyan árat mond, amilyet akar.

gondolozom rajta, hogy viszsaküldök egy olyan választ, hogy "te dögölj meg, kösz szépen", mert ez az ajánlat felért kb ezzel.

2016. aug. 19. 00:17
 8/16 anonim ***** válasza:
A vegyszers tisztítás max 10e szokott lenni és a vegyszer sem kerül annyiba. Gázterv az annyi körül mozog, viszont a többin lehet faragni összességében egy százassal.
2016. aug. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
mondjuk ezt magassnyomásű géppel csinálná
2016. aug. 19. 00:57
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Úristen! Persze írjál ilyen választ.... Aztán majd a többi se vállalja mert híred lesz. Sajnos nagyon sok szakember vállalja túl magát. Mi teljes házfelújítást csináltunk végig. Az öt szakiból 2 folyamatosan csúszott, mindig várnunk kellett rájuk. De megérte. Azért nem értem a felháborodásod és az undorító válaszod, mert senki nem kötelez rá, hogy vele dolgoztass. Drágának találod, akkor keresel másikat. Eleve nem egytől kellett volna ajánlatot szeretnék kérni, ha árérzékeny vagy. Mi azért nem kértünk több helyről, mert tudtuk, hogy kikkel akarunk dolgozni. Persze bennük bíztunk és nem is éltek vissza a helyzettel. Valószínűleg valami kölcsönös tisztelet vagy hasonló nagy szavak voltak a háttérben. Az biztos, hogy soha nem írnék ilyen választ mint te. ...
2016. aug. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!