Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rossz állapotú crotonokba...

Rossz állapotú crotonokba hogyan leheljek életet? Átültettem őket, napos helyen vannak, de naponta több levelük lehullik, hajtásuk nincs.

Figyelt kérdés
Virágboltos ismerőstől kaptam őket :) Az eredeti cserepük merő gyökér volt. Átültetéskor további levelek hullottak, fentről is. Friss hajtásuk nincs, a közepük egy csonka bot, szerintem a vége penészes, új levél abból tuti nem jön. Vágjam vissza esetleg? Meddig? Mivel kezeljem? Szeretném megmenteni őket...
2016. máj. 1. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Takácsatka meg hasonló nincs rajtuk, ugye?

Jó lett volna megtudni, mi a bajuk, hogy célzottan ez ellen lehessen tenni valamit. Virágboltosnak illene tudni.


Alapvetően csak ennyit tudsz tenni, hogy új föld (ez ráért volna, beteg növényt nem mindig jó átültetni), plusz tápoldat és világos hely, semmi agyonöntözés, aztán várod, hogy javuljon a helyzet.

Visszavágni majd akkor kell (ha muszáj), ha hajtani kezdenek, akkor már látod, hogy mennyit kell vágni.

Amit levágsz, ki is lehet gyökereztetni, ha egészséges.

2016. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!