Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a takarékosabb, az...

Melyik a takarékosabb, az átfolyós gázos vízmelegítő vagy egy 120 literes gázbojler?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves gázbojlerünk, aminek kilyukadt a tartálya és kell gyorsan egy másik megoldás. Éjszakai áramunk nincs az elektromos bojlerhez.

2016. aug. 20. 19:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még valami, mi az az átfolyós turbó gázbojler?
2016. aug. 20. 19:56
 2/16 anonim ***** válasza:

Fűtéskapcsolóval bekötött 80 literes elektromos bojler!


Nem kell éjszakai áram, tök hülyeség, és árban sincs különbség szinte.

Egy 80 literes bojler kb 1 kw ot eszik óránként ami 40 forint még a legmagasabb tarifában számolva is.

Másfél óra elég a teljes felfűtéshez, aztán lekapcsolod a falon a villanyt róla, és egész nap van melegvíz mert tartja a hőt.


Ha kihazsnálod belőle akkor persze megint fel kell kapcsolni na bumm neki megint 40 forint egy napra.


A fali kapcsoló beiktatásával viszont megspórolod azt, hogy a bojler egész nap menjen öt percenként ki be kapcsolgatva, és ezen fosgsz a legtöbbet!


Ha egy hónapra kiszámolod még napi 200 forinttal számolva (400 liter forróvíz költsége naponta) is csak 6 ezer forintnál vagy havonta.


Gázzal szerintem sokkal több, főleg ha éppen butítjáka gázt, plusz ha rászámolod a kéményseprő díjat,a kéményfentartást, meg a gázhasználat kockázatait.

2016. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az átfolyós annyi vizet melegít amennyire szükséged van. és nincs az a hatás ami egy bojlernél, hogy használod a meleg vizet és az utántöltődő hideg víz pedig lehűti a bojlerban lévő meleget.

Nekem eddig csak átfolyós volt, fég [link] Egyszerű működésű, olcsón javítható ha szükséges, de még egyik lakásomban sem volt erre szükség. Van parapetes, v kéményes változata és van elektromos gyújtású is (jóval drágább).

2016. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

A fűtéskapcsoló 10 amperig nem ég szét, a 80 literes bojler 5,2 amperen megy.

Bármi gixer van meg úgyis leveri az automatát.

2016. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

"hogy használod a meleg vizet és az utántöltődő hideg víz pedig lehűti a bojlerban lévő meleget"


Ez a max a nagyon régi villanybojlerekben volt aminél egyforma hosszú volt a meleg és a hidegvízcső is belül, most meg már olyanok vannak, hogy a melegvízcső felér a bojler tetejéig, a melegvíz felfele megy ugyebár, a hidegvíz betáplálás meg közvetlenüla fűtőszál és az aktív anód mellett van ami azért egyből rá is fűt a bejövő hidegvízre egy kicsit.


Úgyhogy ha kifogy a melegvíz akkor egyszerűen ellangyosodik, és fokozatosan lehűl, várni kell.


Vagy sorbaköthetsz 2 bojlert és akkor az egyik előmelegíti a másik hidegvízbetápját de vigyázz mert akkor az már 80 forint óránként :):):) (csak akkor a másodikra ne rakj nyomáscsökkentőt a hidegvíz betáphoz.

2016. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80liter sztem nem sok, bár függ a létszámtól. és a kihasznált meleg helyébe hideg megy, tehát sosem lesz 80 liter melegvized. megy bele 10-15 fokos hideg víz (télen a hidegebb) 20 liter ebből pedig jól visszahűti már.
2016. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

80 liter 75-80 fokra felfűtött víz nem is kevés, főleg hogy fürdéshez a 30 fokos víz például számomra már forró fürdőt jelent és az elviselhetetlenség határát súrolja.

Amúgy volt átfolyós melegítőm is elektrolux, de 60 foknál nem tudott többet még nyáron se.

Jelenleg a mosógép /mosogatógép betápja is a forróvíz ágról megy így a mosógép fűtőszálhasználatán és a mosási időn is spóroltam.

2016. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80 literes villany volt,de 5 főre egy akkora vicc.... mivel rengetegszer vártunk arra,hogy újra legyen meleg-víz és a fűtésre gázt is akartunk így kellemest a hasznossal és kombi turbós kazánt vettünk.Azóta végre nem fogy el a meleg víz :) Nem számolgattam a fogyasztást,de szerintem egy tartályos takarékosabb
2016. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

KW-ban összehasonlítod a gázt és villanyt, a gáz olcsóbb jóval.

Igaz a villanybojlerben az elvételezés fentről a betárazás alulról a fűtőbetéteknél történik, de a víz a bejövő nyomás hatására keveredni fog -bár a melegebb fent marad.

Én egy átfolyós gázra szavazok, a többivel (villany, gázbojler) is volt dolgom.

2016. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ, főleg hogy ilyen késő este van! Nem tudom, hogy normális-e a 9 éves Hajdú gázbojler kilyukadása, de ebből az élményből kifolyólag most egy ideig nem szeretnék semmilyen bojlert. Bár lehet, hogy csak nem volt szerencsém vele és másoknak kibír 15-20 évet. Azért köszi a bőséges választ a villanybojlert ajánlónak is! Sok utánaolvasás után úgy gondolom, hogy átfolyós gázos vízmelegítőnk lesz. Van két fürdőszobánk, plusz konyha és öten élünk a házban. Hogy kell méretezni a vízmelegítőt? A turbós vízmelegítővel jobban járnék vagy nincs nagy jelentősége?
2016. aug. 21. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!