Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Segítene valaki lapradiátor...

Pietrosol kérdése:

Segítene valaki lapradiátor iszaptalanításában?

Figyelt kérdés
Milyen házi praktiák vannak, amelyek valóban hatékonyak? Szeretném elkerülni egy muslincabrigád, költséges közreműködését. Kérem olyanok válaszoljanak, akik kipróbált technológiát haszonnal alkalmaztak. Ezer köszönet előre!
2016. okt. 15. 21:33
 1/8 Salk Balázs ***** válasza:
Sértő a megjegyzésed...
2016. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Balázs!


Volt egy kérésem.

2016. okt. 15. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Zárod a szelepeket alul felül, kiengeded belőle a vizet, és kiviszed a kertbe.

Egy slagon keresztül erős forróvizet nyomatsz be a radiátorba úgy,hogy csak bemenet és a túloldalt az átellenes oldala legyen megnyitott.kb 4-5perc mosás után ismétled meg a másik oldal felől is. Így a forró víz erőszakosan kitolja az iszapot a hosszbordákból is. Természetesen a slag-radiátor be csatlakozásokhoz megfelelő méretű adapterek kellenek.

2016. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3!


Köszönöm!


Ez volt a tervem, de nem vagyok biztos benne, hogy maradéktalanul kiürül a lamellákból az iszap. Ismersz valamilyen hatékony szert vagy felesleges, mint az aggályom?

2016. okt. 16. 08:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szer segít hanem mosás közben egy kis mechanikai rázogatás, "lekocogtatás",.. ekkor lazul esik szét az iszap.
2016. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Renben. Köszönöm a segítséged!
2016. okt. 16. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy hete kering a vegyszer....még egy~két hétig hagyom,azután leengedem,átmosom,és újra töltöm.

Zárt rendszerű,Baxi turbós kombikazán,4db 22k-s lapradiátor+ 1törülköző szárító.

Minden radiátor 4 kivezetéses...

Így csinálom...


Elzártam a törülköző szárítóm a szelepet,és alól a torlót is(az enyémet imbusz kulccsal kell).

Az egyik alsó dugót kitekertem,kiengedtem belőle kb 1szűk liter vizet,-dugó vissza.

A felső dugó(nálam ez a légtelenítő)egy 22-s krova kulccsal kitekertem,és beleöntöttem a fél liter tisztító folyadékot.

Én a Megathermnél vettem, ilyen:

[link]

Dugó vissza,csapok kinyit,üzemi nyomásra feltölt,légtelenít,fűtés elindít....és hadd menjen 2~3 hétig.

Ezután a macera....

Minden radiátorból egyesével leengedni az összes vizet. Alsó dugó kicsavar,ha nem jön,kitekerni a légtelenítőt is felül. Egy átlagos rendszerben 40~60 l van.

Én nyeles lábost rakok alá,és festékes vödörbe merem bele.

Ezután Öblítés céljából feltölteni a rendszert lassan,hogy ki tudjon menni a levegő...a legjobb,ha van segítség,az összes radiátor légtelenítő nyitva legyen,ezeket kell figyelni.

Feltölteni,nyomás beállít,légtelenít,és a rendszer elindít,hogy rendesen átforduljon mindenütt a víz,elég 10 perc.

Azután ezt az öblítő vizet is radiátoronként leengedni.


Ha ez megvan én szintén a Megánál vásárolt inhibítort,adalékot fogom betölteni a rendszerbe,ismét feltöltöm vízzel,nyomást beállítom,légtelenítem,és kész.


Ez egy fél napos meló az igaz,de a vegyszer 2x 4490ft.

Ha szakember jön ki,alhangon 35ezer,és ez elmegy 50-ig-ennyi a rendszer tisztítás ára.

2016. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7!


Neked is nagyon köszönöm!

2016. okt. 17. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!