Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Átvágtak a gondnokék és a...

Átvágtak a gondnokék és a vízszerelő "haverjuk"?

Figyelt kérdés
Mi pont pince felett lakunk, ahol a hőközpont is van.Valamiért folyton folyt le a víz, akkor is ha nem használtuk-az időközben megjavított mosógépet-.Kiderült, hogy a fürdő kád lefolyójával vannak gondok.Többször kértük a gondnokot és annak fiát, akiknek vízszerelő a szakmája, hogy csinálják meg, mert tartunk a nagy , akár milliós tartozástól, amit ügye nem tudnánk kifizetni,így ki is rakhatnának minket kis gyerekkel.Egyszer sem jöttek, nem üzentek semmit, csak állandóan "fenyegetőztek, amit megértek, de végül kedden beszéltem valami vizes ismerősével, aki 14 ezret mondott, még mondta is, a gondnok, hogy ő legjobb és legolcsóbb.Még őrültem is.Nos már azzal kezdődött, hogy a megbeszélt kora reggel helyett háromnegyed 12-kor ért ide.Amikor már végzett, úgy durván 4-kor mert vagy 2 x elment jó órára, hogy 20 ezer lesz...Elvileg mondta a gondnoknak is...Nekem baromira nem szólt utána semmit senki.Párom , nagyon kiakadt, mert építő iparban dolgozik, sok vizest ismer, látja, hogyan milyen anyagokkal , mennyiért dolgoznak.Műanyag idomokat rakott be 2 db-ot, egy lefolyó csövet(nem tudom a rendes nevét, bocsánat!)és ennyi..meg nyilván a kivésni a kád alját.Az anyag költség maximum 5 ezer lett volna, úgy, hogy a gondnokék is tudták milyen anyagok kellenek..Igaz azonban, hogy a gondnokunk nagyon szereti a pénzt, és szeret "okoskodni"...lehetséges, hogy jutalékot kért a szerelőtől miközben pontosan tudja a helyzetünket, és édesapám másfél hónapja halt meg?Kondorosi boltból hozta, nem eget verő áron.(megnéztük)Nem értem, miért nem közölte a gondnok is előre ha megmondta, hogy 20 ezer lesz.Normális, rendes válaszokat szeretnék, nem kérek megjegyzést az értelmi képességeimre , azt már megkaptam a páromtól :D

2016. okt. 21. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul számolsz.

Ha csak azt veszed figyelembe, mennyibe kerölt a javításhoz való anyag, akkor miért nem ti csináltátok meg?

Mivel olyan szakembert hívtatok, aki ért is hozzá, innentől meg kell fizetni a hozzáértését, a kiszállási díját és a munkadíját, hogy mennyi időt töltött el a munkaidejéből a szereléssel.

Sehol nem anyagárban dolgoznak, ahol szolgáltatást igényelsz.

2016. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Döntsétek el, hogy a gondnokot bízzátok meg a javítással, vagy a szerelőt. Akit megbíztok azzal egyezzetek meg. Nem kell ezt keverni kavarni, még beleszervezni 25 embert.
2016. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:
100%

Milyen hőközpont? Milyen mosógép? Hogy jön a képbe a gondnok?


Ha bérlők vagytok, akkor a tulajnak kell szólni, ha ti vagytok a tulaj, akkor meg megegyezni egy vízszerelővel a javításban. A gondnoknak mi köze ahhoz, hogy a ti lakásotokban elromlik valami? A kád gondolom nem közös tulajdon...


Nem kötekedni akarok, de tényleg nem értem. Azt sem, hogy hogy jön ide a gyerek meg az édesapád (részvétem, amúgy). Ha szarul álltok anyagilag, akkor egy haver biztos ingyen segítene, de egy cég (vagy szakember) nem jótékonysági intézmény, ezeket nem kell figyelembe vennie.

2016. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"...Párom , nagyon kiakadt, mert építő iparban dolgozik, sok vizest ismer, látja, hogyan milyen anyagokkal , mennyiért dolgoznak...."


Akkor miért nem valamelyikükkel csináltattátok meg, baráti áron?

2016. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kádcsere volt nálunk. Kád és tartozékok 20.000. Ft körül.

Szakemberek cserélték ki, beépítés és a lefolyó stb, 25.000.

Csempét sima fehér került fel, az is bizony 20.000. Ft volt.

Drága volt vagy sem nem tudom. Nem kőműves a családfő, ha meg is tudja csinálni, pár nap rá ment volna. És persze szabadság is. Addig nem lehet használni.

Van pár dolog amit feltétlen szakemberre kell bízni. És meg kell fizetni...

2016. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a válaszokat.A gondnok-mellékesen vízszerelő, a fiával együtt,őt bízzák meg minden javítással- ismerőse a szakember, illetve amikor mondtam, hogy a párom barátja megcsinálná, akkor azt mondta: "ne haver csinálja meg, mert nem ad róla számlát"(mellékesen a a"haver" V. és XII. kerületi lakásokban dolgozik, vagyis módosabb helyeken, nyilván adott volna számlát, csak sok a munkája azért később tudta volna megcsinálni és ha addig leromlik a fűtés, akkor engem büntetnek meg)), emiatt gyanús nekem az egész és az, hogy a szerelő elvileg mondta a gondnoknak, hogy mennyi lesz..még ha nekem előtte telefonban mást mondott..Mindegy nem fogok ezen idegeskedni, csak nem értem az egészet., de legalább ezzel nem kell többet foglalkoznunk.Ez is egy előny.
2016. okt. 26. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!