Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes-e vályog kockaházban...

Érdemes-e vályog kockaházban konvektort központi fűtésre cserélni?

Figyelt kérdés
Bővebben: 110 mn-es 50 cm-es vályog kockaházban jelenleg konvektor van. Előnye, hogy csak ott kapcsolom be, ahol fűteni szeretnék. Jelenleg a 6 db konvektorból 3 fűt ténylegesen, a többi helyiségben csak N-esen megy. Érdemes-e központi fűtésre cserélni, ha csak gázkazán elhelyezésére van hely, tehát a vegyes tüzelésű kazán nem jön szóba. Én ódzkodok tőle, mivel az összes ismerősnél, ahol központi fűtés van kiegészítik kandallóval, cserépkályhával, vagy vegyes tüzelés esetén fával-szénnel. Tehát valami miatt nem olyan gazdaságos ez sem. Érdemes most kb. 1 mFt-ot rászánnunk egy ilyen korszerűsítésre?
2016. nov. 28. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit kevésnek tartom azt az 1 milliót.....

Nekünk 140m2 és a fele nagy belmagasság, 7 db konvektor volt benne,októberbe költöztünk és mint a sicc úgy lett kiépítve a központi fűtés (bele se gondolok mi pénz lett volna konvektorral befűteni). Vegyes kazán és kombi gáz kazán lett...a vegyest akkor használjuk amikor egész nap itthon vagyunk,amúgy gázzal fűtünk.

2016. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is többe fog kerülni. Minden kèppen komfortosabb jobb hőeloszlást fog biztosìtani, ès bármelyik radiátor lezárható, szabályozható. A kiegèszìtò fűtèst amit ìrsz az olcsóbb fa miatt használják, vagy alul van mèretezve a rendszerük. Ez a korszerüsìtès ès ahogy fűtötök most nem mostanában fog megtèrülni. Inkább szigeteljetek, az sokkal többet fog èrni. De a vályognál csak bizonyos anyagokkal, különben ráfázhattok.
2016. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Egy központi fűtés konfortosabb...DE!

A mostani szabályok idióták,lobbisták,pénzemberek agyszüleményei,így gázkazánt csak kondenzációsat szerelhetsz be,aminek a bekerülési,és egyéb járulékos(pl égéstermék elvezetés) költsége óriási,és a megtérülése a szakemberek szerint is,hát....

Én mindenképp egy vegyestüzelésűben gondolkoznék,még úgy is,ha a házhoz egy pár m2-s helyiséget kellene hozzáépíteni+ külön kéményt húzni.

2016. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak maga a kondenzációs kazán kéménnyel közel félmillió forint.

Szerintem is inkább szigetelj! Sajnos vályogot ajánlott üveggyapottal, s az sokkal drágább mint a nikecell.

2016. nov. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem a válaszaitokat. Nálunk vegyes tüzelésű kazán tényleg csak plusz helyiség kiépítésével oldható meg, tehát az még több költség és eleve az 1 mFt-ot meghaladó költségeket írtok. Az motivált volna bennünket, hogy kisebb legyen a fűtési költség. Ahogy írtam, jelenleg 3 konvektor megy ténylegesen, félek, ha az egyenletes hőelosztásra törekszünk,akkor nemhogy spórolnánk a radiátorral, hanem vesztünk ... Szigetelni érdemes az 50 cm-es vályogfalat? Tudom, hogy az üveggyapotot ajánlják, ami drága.
2016. nov. 29. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:
A vályognak a hőtároló képessége kiváló a vastag falak miatt. Ezt az emberek előszeretettel összetévesztik a hőszigetelési tulajdonsággal. Az már egyáltalán nem mondható jónak, tehát igen, érdemes szigetelni. S inkább a kőzetgyapotot használják, nem pedig az üveget.
2016. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!