Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtéskorszerűsítés esetén ezt...

Fűtéskorszerűsítés esetén ezt hogy lehetne kivitelezni?

Figyelt kérdés

Minden évben csinálok valamit a korszerűsítés érdekében, viszont az eddigi legnagyobb probléma, csak idén derült ki.


Jelenleg eléggé hőpocsékolós módszer, hogy egy hordó (sima lemezhordó) jelenleg a "puffertartály" egy vegyes tüzelésű kazánnál.


Gondoltam én hogy beépítek egy hőcserélő szivattyút illetve ezt is kicserélem egy normális szigetelt puffertartályra, de a gond ott kezdődik hogy ez kb 60 kg ha nem jóval több és lehetetlen így felvinni a padlásra.


Azaz át kéne variálni valamit teljesen. Megoldható az, hogy a puffertartály is lent legyen a kazán mellett? Vagy neki mindenképp a magasban kell lennie?


Mármint szakmabelivel szeretném ezt megcsináltatni, de nem szeretnék hülyeségeket kérni tőle.


2016. dec. 7. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk zárt rendszerünk van....de nyitottnál gondolom simán kivitelezhető,hogy a puffer lent a tágulási meg fent. Nálunk a kazán és a puffer közé laddomat lett berakva mert bizti ami bizti és noha van pár biztonsági szelep,de azért jó dolog,hogy áramszünet esetén azért a laddomat cirkuláltatja a vizet
2016. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem, hogy hogyan kerül a padlásra egy puffertartály. Elvileg a kazánnal melegíted a pufferben lévő vizet,aztán a pufferből megy a radiátorok felé. Minek kellet ezt a padlásra vinni.

Nem kevered véletlen egy nyitott rendszer tágulási tartályával?

Ez egy puffertartályos rendszer: [link]

2016. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tágulási tartályra gondoltam igen. Ezt nem lehet valahogy kijátszani? Mármint hogy ne legyen szükség rá?


Nagyon sok hő veszik el ott, mivel csak egy sima lemezhordó, szigetelés nélkül.

2016. dec. 7. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyitott rendszernél mindenképpen a rendszer legmagasabb pontján kell lennie a tágulási tartálynak. Ha lent lenne a kazán mellett, akkor az összes víz kifolyna belőle.


Két lehetőség van. Zárt rendszer, és akkor elég egy kicsi tágulási tartály, amit már letehetsz a kazán mellé. De zárt rendszert inkább nem ajánlok vegyestüzeléshez, bár már ma szerelik így is, de biztos, ami biztos.

Másik opció, hogy 10-20 centi gyapottal leszigeteled a tágulásit, ott szinte semmi hő sem fog kárba veszni.

Meg amúgy sem tud sok hő ott kárba menni, mert arra nem kering a víz, annak ellenére, hogy felfele megy a meleg.


Kedves második, a kép amit linkeltél, az egy nagyon elrontott puffertartályos bekötés.

2016. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!