Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes vályog házra pénzt...

Érdemes vályog házra pénzt költeni?

Figyelt kérdés
Van jelenleg egy házam ami vályog, és lenne lehetöségem venni egy téglát de ezt a házat szeretem és nem akarom eladni, viszont félek is tölle hosszu távon(vályogháztol) . Nem tudom hogy kölcsek erre vagy többet érek ha veszek eggy téglát

2016. dec. 15. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
"Kölcsél" rá, és vegyél "eggy" téglát is!
2016. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de egyszerre a 2-öt nem tudom, mert ezt eladom ha veszek egy télglát.
2016. dec. 15. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegyél 1 db téglát.
2016. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem vizesedik a vályog, akkor sokáig fog állni, nyugodtan költhetsz rá.

Azt remélem tudod, hogy nem betonozhatsz vályogházban, nem tehetsz be légzáró ablakokat (vagy akkor kell komoly légbevezetés) és nem szigetelheted hungarocellel, csak légáteresztő ásványgyapottal. Szóval drágább a felújítása, mint a téglának. Ha pedig nem szakszerűen újítod, hamar tönkremegy.

2016. dec. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi vályogházban lakunk, 21 éve vettük, és teljesen felújítottuk, kívül, belül. Nagyon sok előnye van.

Nyáron hűvös, télen meleg, a vastag falak tartják a meleget. Ma már lehet kapni olyan vakolóanyagot ami kiszárítja a falakat.

Én nem adnám el a helyedben.

2016. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tűz esetén is praktikus, mert a tűzoltó ott vág magának ajtót a vízsugárral,ahol akar.
2016. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
tegnap 20:47 Ilyen választ ad aki még életében nem látott vájogfalat közelről. Ha nem vizes a fal ugyan olyan kemény mint egy tégla fal. Elgörbül a szög ha bele akarod verni. Az alsó vízszigetelést ha megoldod szakaszos falbontással kátránypapírral és visszafalazással tökéletes házad lesz .
2016. dec. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A vályog (és nem vájog...) egy túlértékelt sárhalmaz. Semmivel sem jobb hőszigetelő, mint a beton. Csak az egy méter vastag beton falú épületet nem háznak nevezzük, hanem bunkernek.
2016. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint vegyél inkább egy téglát!
2016. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves #8 as jártál te már valaha is vájog,vagy vert falú házban?

Sokkal kellemesebb benne élni ,mint gondolnád. Ez a ház veled él ,veled lélegzik. Nem szabad hungarocellel, párazáró fóliával szigetelni , de ha alulról nem kap vizet, olyan kemény, hogy szikrát vet a csákány,ha le akarod bontani, vagy új ajtót szeretnél nyitni rajta.

A magyar hagyományos építészet szerves része. Én most is ilyen házat építenék, felhasználva a jelenlegi műszaki megoldásokat. Ahogy már előttem is írták , körültekintően kell felújítani, de meg lehet csinálni.

2016. dec. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!