Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meglévő áthidaló kicserélése,...

Meglévő áthidaló kicserélése, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Megpróbálom felvázolni, remélem tudtok segíteni.


Adott egy kétszárnyas beltéri ajtó nyílás..

Az ajzat megemelkedik kb 13cm.-t

A kétszárnyas ajtó helyére nekem csak egy natúr egyszárnyas 90x210es nyílás kellene..

Amiröl beszélünk az egy főfal...

Szóval a meglévő nagy ajtó felett 2db kb 1.8méteres e. Jelű gerenda egymás mellett.

Nekem ugye ez rossz helyen van, alacsonyan. A mostani ajtó az kb 2méter magas. Ugye megemelem az ajzatot 13centivel, és pluszba az új ajtó az 210cm magas lesz.. a meglévő áthidaló felett kb 70cm-el mar a födém gerendák vannak. A kérdésem az az hogy az alacsonyan levő 1.8méteres gerenda helyett egy magasabban levő, 90es nyílásra kb 125ös áthidalót hogy a francba kell beépíteni???

Éy ilyen nyílásbol van 2db, plusz jó nyílás méretekkel, de alacsonyan még 2 db...

Van elképzelésen, de nagyon kívancsi lennék pár hozzáértő ember véleményére...

Aki tud, kérem segítsen pár gondolattal.

Remélem nagyábol érthető voltam...

Köszönöm a válaszokat....



2016. dec. 17. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Mivel főfalban (tartófal) van építési engedély köteles.

De gondolom nem szeretnél plusz problémát és plusz költséget a nyakadba venni!


Több megoldást is elképzelhetőnek látok.

Mivel laikusnak gondollak (bocs, nem bántás) a biztonság javára billentve a mérleget elsőnek a legbiztosabbat mondanám el.


Mivel nem mondtad, hogy miből van a födém, az "E" gerendás áthidalóból arra gondolok, hogy az is "E" gerendás. Feltételezzük, hogy a födémgerendák ráterhelnek arra a falra (ez a rosszabb eset) amiben Te az áthidalást módosítani akarod.

Nos az ajtónyílás mindkét oldalán alátámasztanám a födémet (vagy faoszloppal és gerendával (a padlón teherelosztó gerendával) vagy doka lábbal és gerendával). Ezután simán kivésném a két "E" gerendát feljebb bontanám a falat, az új ajtónak megfelelően felfalaznám a falat (az alapról indítva és a meglévő falazatba csorbázással bekötve. Betenném a két új áthidalót és kiékelném az áthidaló és a meglévő (felette megmaradó) falazat közötti hézagot. Majd szilárdulás után kivenném az alátámasztást.

Kb. ennyi.

2016. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Vagy pedig azt is lehetne hogy be teszed a kisebb áthidalót fixen a helyére fentebb ahova szeretnéd. Majd a már meglévő nyílást felfalazod két oldalt hogy olyan nyílást kapj ahova a keskenyebb ajtó befér. Teljesen felfalazni egészen addig az áthidalóig amit ki akarsz venni. Teljesen szorosan felfalazni és be is ékelni a régi áthidalóhoz . Majd én kivágnám a rági áthidalót a keskenyebb ajtó méretében. Tehát a régi áthidaló két vége benn marad. Nagy betonvágó tárcsával kivágható. Remélem érthetően írtam.
2016. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én arra gondoltam, hogy mindkét oldalon alátámasztom a födémgerendákat, és lebontom az áthidalóig a felette levő falrészt. Utána kiveszem a 2db E jelű áthidalót, és ezután vissza falaztatom az új nyílást, és vele együtt az új áthidalót is...

Csak az a bajom hogy kb 1.8m hosszú a mostani áthidaló, és felette teljes szélességben vissza kellene bontanom a falat

..

2016. dec. 18. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Vagy legalább egy kőművest hívsz, ha már terveztetni nesze engedélyeztetni neme akarod, mert ebből az lesz, hogy dől és ömlik majd minden...
2016. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Legalább egy építésznek kérd ki a véleményét. Szerintem bőven megéri, még ha csak az üzemanyagát fizeted s ki, minthogy utólag jajjistenezni az aggasztóan terjedő repedések miatt.
2016. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!