Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet tenni egy penészes...

Mit lehet tenni egy penészes fürdőszoba ellen? Képekkel

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Ennyire párás a helység. Ablak sz@r. Mindennap többször van szellőztetve. Szavó ecet, hipó nem segít. Ugyanúgy visszajön pár nap múlva.

Szerintem vályogig kellene lekaparni a falat és egy ablak csere.

Segítsetek!

A ház többi helysége nem penészedik. Műanyag ablakok vannak máshol.


2016. dec. 18. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok ki a Stopsó nevű vegyszert, nekünk bejött. Esetleg egy elszívóventilátor beépítése is sokat segítene a pára megszüntetésében.
2016. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem,igen, van beépítve páraelszívó,de semmit nem ér.

Megpróbálom,köszönöm a tippet!

2016. dec. 18. 19:45
 3/15 anonim ***** válasza:
fűtése?
2016. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mivel van kifestve?
2016. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Meszelt a fal? Ismerősömnek is penészesedett a fürdő, próbálkozott ezzel-azzal, aztán kimeszelte, és sokkal jobb lett a helyzet.
2016. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#4, de egyfelé jár az agyunk:)!
2016. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az gáz, ha vályogház penészedik! Tényleg a festék lesz a hibás. Kaparjátok le és meszeljetek. Jobban kellene fűteni is (folyamatos meleg, nem csak fürdéskor).
2016. dec. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Diszperzittel van kifestve. Fűtése konvektor.
2016. dec. 19. 09:46
 9/15 anonim ***** válasza:

Az első képen látszik, hogy csorog a víz a falon. Míg ez a jelenség meg nem szűnik, a pénészedést nem fogod tudni felszámolni. Vagy a fűtés elégtelen, és csak akkor fűtesz, amikor fürdesz, a levegő meleg, de a falak nem melegednek át, és a magas pára kicsapódik a hideg falra. Vagy nem szellőztetsz minden fürdés és hajszárítás után, nem ereszted ki azonnal a párát.

Ne várj csodát semmitől, ameddig a falon csorog a víz!

2016. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem fog megjavulni a helyzet könnyen. Ha kell, vályogig lekapartatom a falat. Bár szerintem itt egy teljes fürdőszoba felújítás segítene.
2016. dec. 19. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!