Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes használt vízteres...

Érdemes használt vízteres kandallót venni? Milyen buktatók lehetnek, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 09:02
 1/4 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Pontos típust tudsz írni?


Egyébként ha a tűztér nincs szétégve akkor sok gond nem lehet vele.


Azért kérdeztem a pontos típust mert vannak egyszerűbb kivitelek is és vannak csőkígyósak. Van nyíló ajtós és van liftes. Minél bonyolultabb annál több hibalehetőség van.

2013. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még csak gondolkodom a dolgon. Annyira, hogy újdonságot írtál, liftes??? De mindenben inkább az egyszerű (olcsóbb?) megoldás érdekel.


A csövekbe nyilván nem lehet belelátni, ott lehet probléma?

2013. febr. 5. 09:09
 3/4 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Nekem egy Edil kamin van. 5 éve használom, hibamentesen. A liftes azt jelenti, hogy nem kifelé hanem felfelé nyílik egy tolóajtó rajta, tehát nem foglal helyet az ajtónyitás. A csőkígyó meg a visszahűtője ha esetleg áramkimaradás lenne. Rá van kötve a használati hideg víz és ha túlhevülne a csőkígyón keresztül biztonságosan vissza hűti magát.


Ha használtba gondolkozol, akkor 2 dolgot tehetsz. Egyrészt kitakarítattod az eladóval a belsejét, hogy jól meg lehessen nézni, másrészt feltölteted vízzel, hogy nem szivárog e valahol. Esetleg ha üzem közben meg tudod nézni az a legjobb. Ha csak pár éves akkor nem hiszem, hogy gond lehet vele, egyszerű szerkezetek, nincs ami elromoljon.

A másik kérdés, hogy ha minden jó is mennyiért kínálják az újhoz képest és az ok, hogy miért adják el? Előfordulhat, hogy nem műszaki oka van az eladásnak, de szerintem ritka, hogy valaki pár év után eladjon ilyet.

2013. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.

Nem tudom, hogy árulnak-e egyáltalán használtat, még nem volt időm utánanézni. De ha azt írjátok, hogy sok a buktató, akkor bele sem kezdek.

2013. febr. 7. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!