Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagy felújításba kezdtem az...

Pufy1202 kérdése:

Nagy felújításba kezdtem az ablakcserénél a méreteket belül vagy kívül vegyem fel?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Belül a fallal van síkba, kívül mint a képen.

2017. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lajos19940 ***** válasza:

Ez attól függ hogy melyik oldal látsz (többet) a tokból

Nagyrészt kívülről kell mérni de figyelembe kell venni az elhelyezési hézagot az esetleges redonytokot és az ablakpárkányt

Azt tanácsolom jobban jársz ha szakemberhez fordulsz

2017. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én belülről mértem , majd hívtam egy ablakost aki meg kívülről mért :D
2017. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább belül, ha van káva, arra figyelni kell (vaktok). Ha utólagos hőszigetelés is lesz (a penész miatt legalább az ablakok körül muszáj), akkor a tokméretnél erre figyelni kell (2-3 cm befordulásra hely legyen).
2017. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ablakosok kívülről mérik.
2017. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pa-lee válasza:
Árajánlat kérésnél szinte mindegy hol méred, én a legnagyobb méreteket adnám meg. Gyártás előtt viszont a szakember által végzett helyszíni felmérés a legbiztosabb, mert ha gond van nem hivatkozhat arra, hogy a Te méreteid alapján csinálta.
2017. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csimbile válasza:
Az ablakokat mindig kívülről mérik , a faltól falig kell mérni az adott távolságot majd visszaszámolni 2-2 cm oldalanként ami majd a külső tok méretet fogja adni. A 2-2 cm azért kell, hogy ha berakod az ablakot akkor ott ki tudd ékelni majd a falnyíláshoz rögzíteni tudd . Majd szigetelést kell tenni és púhabbal befújni, ha kikeményedett másnap akkor simán csak kiszeded az ékeket és levagdosod a felesleget. Majd a hézagokat kitöltöd szigeteléssel és már csak a bepucolás marad .
2017. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!