Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban a vízvezeték...

Panel lakásban a vízvezeték csövekhez a fürdőben mennyire lehet hozzá nyúlni, ki tulajdonát képezi?

Figyelt kérdés
Valamint ki hogyan oldotta meg hogy a csöveket nem lehet a falba vezetni hogyan osztotta szét a mosdókagyló és a zuhanyzóhoz is külön csaptelep tartozzon és hogyan rejtette el a csöveket? A zuhanyzót milyen magasra emelte ki hogy beköthető legyen a szennyvíz? Minden tapasztalat tipp és gyakorlati megvalósítást érdekelne.

2017. jan. 25. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A saját tulajdonú lakásodban a vízóra utáni összes csővezeték a te tulajdonod. Szinte bármit csinálhatnál vele, persze azt figyelembe véve hogy szakszerűtlen szerelésből csőtörés ne legyen mert mások áznának el. Tehát ilyen szabályok azért vannak. Meg hát vízszámla is lenne csőtörésből.
2017. jan. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ytongból szoktak is padkát csinálni ami takarja a csöveket
2017. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jól mondja az előttem szóló, vízóra után csinálsz amit akarsz, csak ne öntsd el a szomszédot.

Előfalazást én gipszkartonból oldottam meg. Osztottam szoroztam, és így a beépített össztömeg kevesebbre jött ki (plafonig) + kevésbé volt gond, hogy mögötte görbe a fal. További előny, hogy ugyanezzel a lendulettel el tudtam fedni azt az ótvar lemezt is ahol a vízcsövek jönnek fel (a szerelőnyílást természetesen nem).

A zuhanyzó magassága attól függ milyen messze van az ejtőcsőtől. A szennyvíz csöveknél méterenként minimum 1cm lejtést biztosítani kell, tehát ki kell mérni milyen magasan van a bekötés (én mondjuk ezt is lejjebb vittem) + ez az 1cm méterenként + egy kis rezerva (mondjuk legyen 2cm a zuhanytálca aljától). Nálam így a 11cm magas zuhanytálca pont jó lett.

2017. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak egy példa: Nálunk a fürdőből gardróbot csináltunk, a konyhából lett a fürdő és a régi folyosó egy kis falvágás után, most szuper főzőfülke. A vizet a kád mögött vezettük el, utána pedig Ytong falból lett fürdőszobai párkány. Így jutott el a víz az új konyhánkba.
2017. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vasalt betonfalba való bevésés vízvezetéknek ,..gépet és embert(és a szomszédokat is) is megviseli igen durván, és fajlagosan elég drágán is csinálják a mesterek! A vízvezetékek eltakarása csempézet ytong fallal jó megoldás,sok esetben ez a padka díszes,és praktikus is tud lenni pl egy wc-ben,vagy kád mellett jó pl kozmetikumok tartására. Fontos hogy a csatorna cső ideálisan lejtsen végig,valamint a nyomócsövek hőmozgásból eredően ne sérülhessenek a falban,célszerű gyolcsban vagy egyéb szigetéssel is ellátni. Beburkolás előtt 1-2 fotó a csővezetékről jó ha készül!
2017. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én amikor panelban laktam átfurattam a kád mögött, ott volt a vízóra, így lett külön csap. Jó lett. Belefeküdtem a kádba és lábbal tudtam kezelni :-)
2017. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam úgy lett megoldva hogy a konyhai csőtől a konyhaszekrényben lett elvezetve és ott lett átfúrva a fürdőbe és oda lett felszerelve a kádcsap zuhannyal mivel én nem a kád végébe akartam rakni.
2017. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!